نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس خبرداد؛

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۹۵ داروها داخلی است و این امر نشان می‌دهد که مشکل را باید در دورن کشور جستجو کرد.

بیش از ۹۵ داروها داخلی است/تلاش کنیم دغدغه‌های دارویی مردم کاهش یابد

به گزارش گلستان 24، غلامرضا منتظری شامگاه شنبه در بازدید از برخی از داروخانه‌های گرگان اظهارکرد: با وجود تلاشی که دولت برای تأمین دارو انجام داده ولی طبق بازدیدها، بین موجودی داروخانه و نیاز مردم فاصله زیاد وجود دارد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: از برخی داروخانه‌ها سوال شد که این سهمیه روزانه است ولی آنها گفتند ۱۰ دارو برای یک هفته دریافت می‌کنند که این امر پاسخگوی نیاز مردم نیست.

وی بیان کرد: بررسی مسأله نشان می‌دهد که این کمبود چند علت دارد، یک دلیل آن به مشکل در زنجیره تولید برمی گردد، برخی از تولیدکنندگان با بخشی از ظرفیت خود کار می‌کنند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل دیگر مردم بالارفتن قیمت دارو بوده که در برخی تا ۱.۵ برابر هم افزایش یافته است، گفت: حاصل این جمع بندی را به کمیسیون بهداشت مجلس و رئیس جمهور ارائه داده و از طریق کمیسیون‌های تخصصی آن را دنبال خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: گفتگو با برخی از مسئولان نشان می‌دهد که برخی از افراد حتی با برخورداری از بیمه قادر به پرداخت هزینه‌ها نیستند و باید تلاش کنیم که دغدغه‌های دارویی مردم کاهش یابد زیرا حوزه سلامت از اساسی‌ترین حوزه‌ها است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار