رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گنبدکاووس گفت: از مجموع واحدهای صنعتی فعال گنبدکاووس، ۱۰ واحد در بخش صادرات فعالبت دارند.

فعالیت  ۱۰ واحد صنعتی گنبد کاووس . در بخش صادرات

به گزارش گلستان 24، روح الله کوهساری  اظها کرد: پنج هزار و ۱۹۷ تن انواع کالاها به ارزش چهار میلیون و ۸۳۷ هزار دلار فروردین و اردیبهشت امسال توسط پنج واحد صنعتی این شهرستان صادر شد.

وی افزود: از مجموع واحدهای صنعتی فعال گنبدکاووس، ۱۰ واحد در بخش صادرات محصولاتی از قبیل پلی استایرن قابل انبساط، سوخت تقطیری (روغن موتور)، روغن پایه تصفیه مجدد، نئوپان روکش شده، گچ ساختمانی، یخچال فریزر صندوقی و ویترینی، پودر باریت، قطعات فلزی و انواع شوینده فعالیت دارند.

وی صادرات پنج واحد صنعتی گنبدکاووس از طریق مبادی گمرکی استان گلستان و برخی استان‌های دیگر را در ۲ ماهه نخست امسال به کشورهای ترکمنستان، عراق، قطر، عمان، رومانی، ازبکستان، بلغارستان، پاکستان و هندوستان اعلام کرد و گفت: همچنین کل صادرات واحدهای صنعتی شهرستان در سال گذشته ۳۴ هزار و ۹۱۰ تن انواع کالاها به ارزش ۳۳ میلیون و ۱۷۳ هزار دلار بوده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گنبدکاووس گفت: این شهرستان ۱۰۸ واحد صنعتی فعال و پنج واحد صنعتی راکد و ۹ معدن فعال و هشت معدن غیرفعال دارد که پیگیری برای فعال سازی واحدهای دارای مشکل در حال انجام است.

کوهساری افزود: تاکنون ۲ هزار و ۱۵۴ پروانه کسب برای واحدهای تولیدی، هشت هزار و ۱۲۰ پروانه کسب برای واحدهای توزیعی، هزار و ۷۵۱ پروانه کسب برای واحدهای خدماتی و ۲ هزار و ۳۶۰ پروانه کسب برای واحدهای فنی در شهرستان صادر شده است.

وی ادامه داد: برای ۲۸ هزار نفر در واحدهای صنفی، ۲ هزار و ۳۳۰ نفر در واحدهای صنعتی و ۵۰ نفر در واحدهای معدنی گنبدکاووس شغل ایجاد شده است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گنبدکاووس گفت: سال گذشته از محل تبصره ۱۸ به یک طرح صنعتی، سه واحد صنعتی و یک واحد صنفی شهرستان در مجموع ۲۶۸ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد و همچنین ۵۴ نفر از قالی‌بافان برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی هر کدام به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بانک معرفی شدند.

وی افزود: از محل اعتبارات روستایی و عشایری هم سال گذشته ۱۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات به هشت واحد صنفی شهرستان پرداخت شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار