مدیرکل شیلات گلستان از آغاز برداشت میگو در مزارع پرورش میگو گمیشان خبر داد و گفت: در سال جاری هزار و ۲۳۶ هکتار از مزارع مجتمع پرورش میگو گمیشان زیر کشت این محصول رفته است.

آغاز برداشت میگو در مزارع پرورش میگو گمیشان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان24، قدس علوی، مدیرکل شیلات گلستان در چهارمین جلسه کارگروه فنی تکثیر و پرورش گفت: بعد از پایان فصل صید و برای دوره جدید پرورش در سال آینده، جشن پاک شدن مجتمع‌های تولید گلستان از بیماری لکه سفید برگزار شود.

وی اقزود : برداشت میگو در مزارع پرورش میگو گمیشان، آغاز شده و سال جاری هزار و ۲۳۶ هکتار از مزارع مجتمع پرورش میگو گمیشان زیر کشت این محصول رفته است که پیش بینی‌ می‌شود  هزار و ۵۰۰ تن میگو برداشت شود.

مدیرکل شیلات گلستان گفت: امسال در ۸۰ مزرعه بچه میگو با میانگین تراکم ۱۱۱ هزار و ۲۳۸ قطعه در هکتار ذخیره سازی شده بود.

قدس علوی همچنین ادامه داد : طبق تجربه، این بیماری سال‌ها سایت‌های پرورش میگو را آلوده نگه خواهد داشت؛ اما با تدابیر اندیشیده شده در گلستان این بیماری تقریبا از مراکز پرورش میگو پاک شده است.

وی با بیان اینکه پرورش میگو سال ۱۴۰۰ در گلستان دارای مشخصه‌های خوبی بود گفت: کمک بیمه‌ای و پرداخت غرامت در تلفات حمل، رسیدن به بازار‌های بین المللی و حمل مستقیم از گلستان به چین و

روسیه و کشورهای اوراسیا، رفع مشکلات صادراتی ، هماهنگی با توزیع برق و عدم قطع برق برای جلوگیری از تلفات این بخش و برپایی جلسه همفکری حوزه تحقیقات و تولید و رفع موانع از جمله مصوبات جلسه امروز بود.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار