مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده در مناطق سیل‌زده استان با همکاری استان‌های گیلان و خراسان رضوی انجام می‌شود.

 بازسازی مناطق سیل‌زده گلستان با همکاری استان‌های گیلان و خراسان رضوی انجام می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛ محمدتقی زمانی‌نژاد  در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده این شهرستان اظهارداشت: تاکنون چهار هزار و 4028  واحد مسکونی خسارت دیده در شهرستان گمیشان شناسایی شده است.

وی افزود: از مجموع این واحدها یکهزار و700 واحدمسکونی شهری است که 413 واحد آن به طور کامل تخریب شده و نیازمند احداث است. همچنین یکهزار و 287 واحد مسکونی نیز باید تعمیر شود.

مدیرکل بنیادمسکن استان گفت: از دو هزار و 328 واحد مسکونی روستایی خسارت دیده نیز 346 واحد مسکونی اخداثی و یکهزار و 982 واحد نیز تعمیری است.

وی بیان داشت: استان‌های گیلان و خراسان رضوی به عنوان معین گلستان در بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده در سیل اخیر انتخاب شدند که استان گیلان در شهرستان گمیشان اقدامات موردنیاز برای بازسازی واحدهای مسکونی را انجام خواهد داد.

زمانی‎نژاد گفت: دولت حدود 700 میلیارد تومان در قالب تسهیلات، کمک‌های بلاعوض برای ساخت و تعمیر منازل مسکونی و کمک هزینه معیشتی برای مردمی که واحدهای مسکونی و لوازم منزل آنان در سیل اخیر دچار خسارت شده، پیش‌بینی کرده است.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار