سفر حج در ایام جوانی از سفارشات دین مبین اسلام است

معارفه مدیر کل حج و زیارت

سفر حج در ایام جوانی از سفارشات دین مبین اسلام است.دکتر صادقلو استاندار دیروز در آیین معارفه مدیر کل حج و زیارت با بیان این مطلب افزود: ضروریست که امکانات بهره مندی جوانان از آثار و برکات فراوان این سفر معنوی بیشتر فراهم شود.

حجت الاسلام طاهری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی هم تاکید کرد افرادی که تجربیاتی ارزشمند از این سفر معنوی دارند آن را به جوانان منتقل کنند.

IMAGE635086993538778031

در این مراسم رضا درگاهی به عنوان رئیس جدید حج و زیارت استان گلستان معرفی و از خدمات مهدی شیخی مدیر قبلی قدردانی شد.

اوحدی رئیس حج و زیارت کشور هم با خبر هایی از حج تمتع و عمره به این مراسم آمده بود.

وی گفت: اولین پرواز زائیرن ما در چهاردهم شهریور ماه به مقصد مدینه در ساعت هشت و سی دقیقه از ایستگاه تهران انجام خواهد شد. امسال پنجاه درصد پروازها مستقیما به مدینه خواهد بود  و فاصله زمینی جده تا مدینه را زائرین طی نخواهند کرد و خسته نمی شوند. پنجاه درصد دیگر پرواز ها مدینه بعد هستند که تمامی پروازهای مدینه بعد ما چون وارد مکه می شوند از جده بر می گردند که مجددا فاصله رفتن به مدینه صرفه جویی می شود.

اوحدی افزود: سهمیه زائرین ما مشابه سال گذشته است و تعداد زائرین عزیزی که برای عمره مشرف می شوند اگر زمینه ها و بستر مناسب در کشور میزبان فراهم باشد ؛ سازمان حج و زیارت آمادگی دارد که تا یک میلیون نفر از زائرین عزیز را پذیرایی کند. حدود شش میلیون و هشتصد هزار نفر زائرین مشتاق هنوز در صف نوبت تشرف به عمره هستند و بیانگر این است که اگر سالی یک میلیون نفر را مشرف شوند؛ شش سال طول می کشد تا آخرین زائر ما مشرف شود. لذا برنامه جدیدی برای ثبت نام جدید عمره گزاران نداریم.

ارسال نظر

آخرین اخبار