مهندس حمیدی فرماندار گرگان در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال که با حضور مدیر کل این اداره برگزار شد، گفت‌‌؛ از اول فروردین تا پایان آذر ماه امسال دوهزار و ٨٣۴ مورد ازدواج در گرگان ثبت شده است که در مقایسه سال قبل ۴.٢ درصد افزایش داشته است که از میانگین آمار استانی و کشوری نیز بالاتر بوده است.

افزایش میزان ازدواج و کاهش طلاق در گرگان

به گزارش ساجد خبر، مهندس حمیدی فرماندار گرگان در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال که با حضور مدیر کل این اداره برگزار شد، گفت‌‌؛ از اول فروردین تا پایان آذر ماه امسال دوهزار و ٨٣۴ مورد ازدواج در گرگان ثبت شده است که در مقایسه سال قبل ۴.٢ درصد افزایش داشته است که از میانگین آمار استانی و کشوری نیز بالاتر بوده است.

آمار طلاق در ٩ ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار و نیم درصد کاهش داشته است.

وی افزود؛ آمار ولادت در نه ماه گذشته (اول فروردین تا پایان آذر ماه) نسبت به سال قبل معادل ٩.٣ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل ثبت احوال استان دراین جلسه اظهار کرد؛ طی ده سال اخیر تحولات بسیار زیادی در ساختار کشور رقم خورده است که بیش از ١۵٠ دستگاه اجرایی در ٢٠٠٠ نقطه از کشور نیز به صورت بر خط با دریافت اطلاعات از ثبت احوال مشغول خدمات دهی به شهروندان هستند.

حمیدرضا مطیع به نقش اساسی ثبت احوال در پرداخت یارانه و خدمات کلان در سطح کشور اشاره کرد و افزود؛ آرامشی که اکنون در ادارات وجود دارد بخاطر نبود امکان خطا در سیستم ثبت احوال کشور است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار