مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: بی شک یکی از نیازهای مهم و اساسی مراکز درمانی در وضعیت کنونی خون و فراورده های خونی است که مردم باید بیش از هر زمان دیگر در این امر خیرخواهانه و خداپسندانه شرکت کنند.

یکی از نیازهای مهم مراکز درمانی خون و فراورده های خونی است

به گزارش خبرنگار گلستان 24، حجت‌الاسلام عباسعلی گرزین با حضور در مرکز انتقال خون استان و شرکت در طرح نذر خون اظهار کرد: این روزها بیماری کرونا موجب شده تا بیمارستان ها و مراکز درمانی بیش از هر زمان به امکانات و زیرساخت ها نیاز داشته باشند که بی شک یکی از نیازهای مهم و اساسی مراکز درمانی در وضعیت کنونی خون و فراورده های خونی است که مردم باید بیش از هر زمان دیگر در این امر خیرخواهانه و خداپسندانه شرکت کنند.

وی افزود: باید شرایطی را فراهم کنیم تا خیران بیشتری جهت همکاری در ساخت و تکمیل مکان اهدای خون گلستان و همچنین آمادگی مساجد و حسینیه های استان جهت همکاری در امرخداپسندانه اهدای خون اعلام آمادگی کنند.

حجت الاسلام گرزین گفت: باید در چنین موقعیتی همچون هشت سال دفاع مقدس در کنار سربازان و مدافعان عرصه سلامت باشیم.

وی افزود:  این روزها علاوه بر اینکه باید به همه دستورالعمل های بهداشتی که از سوی ستاد ملی و استانی کرونا صادر می شود توجه و عمل کرد، بلکه لازم است در حد توان به کمک حوزه درمان بشتابیم و از هر راهی که شده آن ها را در امر مبارزه با ویروس مرگبار تنها نگذاریم.

وی اهدای خون را سنت حسنه و در قاموس یک مسلمان عنوان کرد و افزود: مردم استان کهگیلویه و بویراحمد تا آن جا که می توانند با اهدای خون خود به بیمارانی که اکنون به خون نیاز دارند کمک کنند تا بتوانیم با همکاری و همیاری یکدیگر هر چه زودتر شرّ این ویروس منحوس را از کشور دور کنیم.

دکترسید صادق بنی عقیل نیز دراین دیداربا اشاره به حیاتی بودن کارانتقال خون و ارائه و تامین خون و فرآورده های نوین اظهار کرد : اهداکنندگان خون بزرگترین سرمایه های انتقال خون هستند که با مراجعه و اهدای خون جان بیماران نیازمند به خون و فرآورده های خونی بدون هیچ چشمداشتی را نجات می دهند .

وی گفت: میانگین مدت زمان اهدای خون به طور متوسط نیم تا یک ساعت است که متاسفانه در انتقال خون استان گلستان به خاطر کمبود فضای فیزیکی مناسب اهداکنندگان برای ایثار خون خود گاهی تا ساعت ها می بایست در صف انتظار زمان بگذرانند که امیدواریم با همت و همیاری خیران محترم استان و مسئولین گرانقدر پروژه نیمه ساخته مرکز جامع اهدای خون استان گلستان را بتوانیم به مکانی مناسب و در خور شان اهداکنندگان خون عزیز استان تبدیل نماییم.

گفتنی است کارکنان این اداره کل نیز به همراه مدیریت در طرح نذر خون شرکت و خون اهداء کردند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار