مدیرکل آموزش و پرورش گلستان:

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به سفر فردا پنجشنبه علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش به این استان گفت که در این سفر یک روزه سه پروژه آموزشی در گرگان، آق‌قلا و گمیشان مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش سه پروژه آموزشی گلستان را افتتاح می‌کند

به گزارش گلستان 24، احسان گوهری‌راد اظهار کرد: سرپرست وزارت آموزش و پرورش امشب از طریق فرودگاه بین‌المللی گرگان وارد این استان خواهد شد و برنامه‌های کاری در نظر گرفته شده برای وی از فردا پنجشنبه با حضور در مزار شهدای گمنام مدفون در تپه نورالشهداء گرگان آغاز می شود.

وی خاطرنشان کرد: کاظمی با حضور در شهرستان مرزی و اهل سنت نشین گمیشان مدرسه ۶ کلاسه چاپ و نشر در روستای چارقلی را افتتاح خواهد کرد.

وی اضافه کرد: سرپرست وزارت آموزش و پرورش سپس به آق‌قلا سفر خواهد کرد و مدرسه ۱۰ کلاسه امام رضا (ع) این شهرستان که توسط آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان احداث شده را افتتاح می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت: کاظمی در سومین برنامه افتتاحیه در گلستان مدرسه حیات طیبه در شهرک زیتون گرگان را مورد بهره برداری قرار خواهد داد.

گوهری‌راد یادآور شد: همچنین با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش فردا پنجشنبه ساختمان نماد واقع در چهارراه دانش گرگان افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت در جلسه شورای آموزش و پرورش گلستان، حضور در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان و دیدار با نماینده ولی فقیه در گلستان از دیگر برنامه‌های سفر سرپرست وزارت آموزش و پرورش به استان است.

گلستان حدود ۲ هزار و ۵۵۰ باب مدرسه با بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ کلاس درس و بیش از ۳۷۶ هزار دانش‌آموز دارد.

همچنین وظیفه تعلیم و تربیت این دانش‌آموزان برعهده ۲۶ هزار و ۲۷۳ فرهنگی و کارمند است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان هم گفت: برای احداث مدرسه ۶ کلاسه چاپ و نشر روستای چارقلی گمیشان با ۷۴۵ مترمربع زیربنا در مجموع ۴۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

یاسر لیوانی  اظهار کرد: ۳۰ میلیارد ریال از مجموع اعتبار احداث این مدرسه از ردیف اعتبارات ملی و ۱۵ میلیارد ریال دیگر آن توسط خیرین تامین شده است.

وی یادآور شد: مدرسه ۱۰ کلاسه امام رضا (ع) شهرستان آقلا نیز هزار و ۳۰ مترمربع زیربنا دارد که ۱۰ میلیارد ریال آن توسط آیت‌الله نورمفیدی تامین شده، ۲۲ میلیارد ریال از محل اعتبارت ملی و ۳۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات مدیریت بحران تامین شده است.

وی اضافه کرد: مدرسه حیات طیبه نیز در زمینی به مساحت ۹ هزار مترمربع با ۳۰ کلاس درس احداث شده و دارای فضاهایی همچون نمازخانه، آمفی تئاتر، سایت رایانه، سالن ورزشی و کتابخانه است.

وی خاطرنشان کرد: برای ساخت این مدرسه ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه گردید.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار