با تسهیلات بنیاد مسکن:

با تسهیلاتی که بنیاد مسکن در نظر گرفته است ۵۷درصد خانه‌های روستایی در گلستان نوسازی و مقاوم سازی شده است.

۵۷درصد خانه‌های روستایی گلستان مقاوم سازی شده است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان24، سیدمحمد حسینی، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان در بازدید از روستای پاسنگ پایین گالیکش با بیان اینکه نوسازی بافت‌های فرسوده روستایی و شهری در ۲سال اخیر شتاب بیشتری گرفته است گفت:  امسال پرداخت تسهیلات مقاوم سازی و نوسازی ۲برابر شده و هم اکنون در روستا‌ها برای این کار صدمیلیون تومان تسهیلات کم بهره با بازپرداخت ۲۰ساله پرداخت می‌شود.

وی  همچنین از اجرای طرح هادی در ۶۷۳روستای استان خبر داد و افزود: طرح هادی ۹۳۶روستای بالای ۲۰خانوار استان تهیه شده که در ۶۷۳روستا‌ها این طرح اجرا گردیده و یا در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: طرح هادی روستایی با اهدافی از جمله ایجاد زمینه توسعه و عمران روستا‌ها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی، رفاهی، هدایت وضعیت فیزیکی روستا و بهبود مسکن روستائیان و خدمات محیط زیستی و عمومی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا می‌شود.

وی افزود: در شهرستان گالیکش ۵۰۰واحد فرسوده نوسازی شدند و تا کنون بیش از ۷۰۰نفر در ۹روستا برای بهره مندی از مزایای طرح مسکن جوانان تشکیل پرونده داده اند.

حسینی گفت: تا پایان امسال بهسازی خانه‌های روستای پاسنگ پایین از بخش مرکزی گالیکش با مصالح محلی به اتمام می‌رسد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار