رئیس کل دادگستری گلستان:

رئیس کل دادگستری گلستان از صدورسند مالکیت دو تالاب بین المللی گلستان با پیگیری شورای حفظ حقوق بیت المال خبر داد.

سند مالکیت دو تالاب بین المللی گلستان صادر شد

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان24، حیدرآسیابی، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با پیگیری شورای حفظ حقوق بیت المال استان و تلاش اداره ثبت اسناد و املاک استان، سند مالکیت تالاب‌های بین المللی آلماگل و آلاگل در شهرستان گنبدکاووس به مساحت ۲ هزار هکتار صادر شد.

وی افزود: برای حفظ حریم این تالاب‌ها و جلوگیری از زمین خواری، سند مالکیت این زمین‌ها به نام سازمان جنگل‌ها و مراتع صادر شده است و سازمان حفاظت محیط زیست می‌تواند با انجام مراحل قانونی این اسناد را به نام خود انتقال دهد.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: سند تالاب بین المللی آجی گل گنبدکاووس هم پیش‌تر در دل اراضی منابع طبیعی، حدنگاری و سند آن صادر شده است.

آسیابی افزود: تعیین حد و مرز اراضی ملی و منابع طبیعی و صدور سند مالکیت یکی از اولویت‌هایی است که در شورای حفظ حقوق بیت المال گلستان دنبال می‌کنیم و با تلاش شبانه روزی همکاران ما در اداره کل ثبت اسناد و مالکیت استان تاکنون حدنگاری حدود ۹۶ درصد اراضی ملی و منابع طبیعی استان انجام شده و اسناد آن‌ها به تدریج در حال صدور است.

سه تالاب بین‌المللی واقع در ناحیه شمالی و مرزی گنبدکاووس شامل آلاگل، آلماگل و آجی‌گل در مجموع حدود سه هزار هکتار مساحت دارند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار