معاون میراث فرهنگی گلستان خبرداد

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گلستان از برگزاری ۶۲ دوره آموزشی صنایع‌دستی در قالب آموزش شاغلان و دوره‌های آموزشی ترویجی کوتاه‌مدت در ۶ ماهه نخست سال جاری در استان خبر داد.

برگزاری ۶۲ دوره آموزشی صنایع‌دستی در گلستان

به گزارش گلستان 24، مریم حاجی‌ابراهیمی اظهارکرد: با شیوع کووید ۱۹ تلاش کردیم که دوره‌های آموزشی حوزه صنایع‌دستی با تعداد محدود در سطح استان و همچنین به‌صورت مجازی برگزار شود.

معاون صنایع‌ دستی و هنرهای سنتی گلستان با بیان اینکه آموزش صنایع‌دستی در دو گروه آموزش تخصصی شاغلان صنایع‌دستی و آموزش ترویجی عمومی اجرایی می‌شود، اضافه کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری ۶۲ دوره آموزشی صنایع‌ دستی در قالب آموزش شاغلان و دوره‌های آموزشی ترویجی کوتاه‌مدت برای ۷۵۱ نفر اجرایی شد.

وی افزود: از این تعداد دوره آموزشی، ۲۱ دوره در حوزه آموزش شاغلین صنایع‌دستی برای ۳۴۴ هنرمند در رشته‌های طراحی محصول، روش‌های کسب‌وکار، سوزن‌دوزی شاهکوه، بسته‌بندی محصولات صنایع‌دستی، تجارت الکترونیک صنایع‌دستی، تجاری‌سازی، رنگرزی سنتی، ابریشم‌بافی، گلیم‌بافی و غیره برگزار شد.

حاجی‌ ابراهیمی بیان کرد: همچنین ۴۱ دوره آموزشی عمومی صنایع‌دستی هم برای ۴۰۷ علاقه‌مند به صنایع‌دستی در رشته‌های تولیدات چرم دست‌دوز، حصیربافی، نمدمالی، معرق چوب، ابریشم‌بافی لباس محلی ترکمن، جاجیم‌بافی، زیورآلات ترکمن، چادرشب بافی، لباس محلی کتول، نوار بافی کتول، سفالگری و غیره در رده‌های مقدماتی و پیشرفته اجرایی شد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گلستان گفت: با توجه به شیوع کووید ۱۹ و محدودیت در آموزش رشته‌های صنایع‌دستی به‌صورت حضوری، در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ هنرمندان شاخص و توانمند استان در راستای توسعه و ترویج این هنر صنعت به آموزش صنایع‌دستی به‌صورت مجازی هم پرداختند.

طبق گفته وی این دوره‌های مجازی در رشته‌های رودوزی سنتی، چرم‌دوزی، لاک‌تراشی، گلیم‌بافی و نوار بافی و غیره اجرایی شده است.

حاجی‌ ابراهیمی عنوان کرد: در ادامه سال جاری هم برگزاری دوره‌های حضوری و مجازی با همکاری هنرمندان و صنعتگران استان در راستای توسعه و ترویج صنایع‌دستی در دستور کار این معاونت قرار دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار