مدیرکل اوقاف گلستان:

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: مسجدی که دارای سخت افزار باشد ولی امام جماعتی نداشته باشد، مانند تن بی کالبد و روح است که فایده ای برای آن مترتب نیست.

مسجد بدون امام جماعت مانند کالبد بدون روح است

به گزارش گلستان 24، حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد، عصر دوشنبه در جلسه هماهنگی و هم اندیشی شورای اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر گلستان اظهارکرد: مجموعه وقف و امور خیریه در زمینه توزیع اعتبارات، بیمه خدام اماکن مذهبی، انشعابات آب، برق و گاز مساجد و تکایا با همکاری دستگاه های خدمات رسان، برخورداری از معافیت های مالیاتی و غیره فعالیت انجام داده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان افزود: ما صرفاً در زمینه سخت‌افزار ورود نمی‌کنیم بلکه در زمینه نرم‌افزار هم مانند خدمات رسانی به حوزه های علمیه و ائمه جماعات هم اقداماتی انجام داده ایم.

وی بیان کرد: در یک سال و نیم اخیر طبق تفاهم نامه با سازمان تبلیغات روحانیون مستقر در اماکن مذهبی و روستاها را حمایت می‌کردیم.

سلیمانی فرد اضافه کرد: در بخش حوزه‌های علمیه هم آنها را احیا کرده و می توانند به عنوان پشتوانه های نماز کمک کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان اعلام کرد: مسجدی که دارای سخت افزار باشد ولی امام جماعتی نداشته باشد، مانند تن بی کالبد و روح است که فایده ای برای آن مترتب نیست.

وی ادامه داد: امام مسجد و روحانی محل در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاکید رهبری بوده و معنویت یکی از ارکان مهم انقلاب اسلامی است.

طبق گفته سلیمانی فرد دانش و فضیلت و معنویت باید همراه هم باشد وگرنه فایده ای نخواهد داشت.

وی گفت: در زمان کرونا بیش از ۲۵۰ مبلغ و مبلغه بومی، در مناسبات مختلف و خاص به مناطق مختلف اعزام شدند که فعالیت اول آنها در زمینه نماز است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار