سرپرست اداره‌کل بهزیستی گلستان :

سرپرست بهزیستی گلستان گفت: مشکلات اقتصادی و یارانه سه میلیون تومانی برای هر نفر کفاف مراکز و خانه های کوچک بهزیستی را نمی تواند بدهد.

مشکلات اقتصادی سدی بزرگ در برابر مراکز و خانه های کوچک بهزیستی

به گزارش گلستان 24، عارف کیانی در مراسم افتتاح شعبه ۲ خانه کوچک بهزیستی گرگان اظهار کرد: در بحث نان به دلیل اینکه با کد ملی ارائه می شود، قطعا مراکز مختلف بهزیستی برای تهیه نان دچار مشکل می شوند.

وی با اشاره به تاسیس شعبه دو خانه کوچک معلولین ذهنی در گرگان افزود: این خانه ها دارای ظرفیت ۱۰ نفر هستند که معلولین ذهنی بی سرپرست و با معرفی حکم دادستانی به این خانه ها آورده می شوند.

کیانی ادامه داد: تاکنون پنج مرکز خانه کوچک در استان افتتاح شده و مشغول به کار است که از این بین دو مرکز مخصوص فرزندان بالای ۱۴ سال و سه مرکز نیز مخصوص کودکان زیر ۱۴ سال است.

وی اضافه کرد: در این مراکز خدمات آموزشی، بهداشتی، پزشکی، مددکاری و روانشناسی به معلولین ذهنی ارائه می شود.

سرپرست بهزیستی گلستان افزود: همچنین در این مراکز به ازای هر کودک یک مادریاردر کنار آنها حضور دارد.

وی استیجاری بودن مراکز و خانه های بهزیستی را یکی دیگر از مشکلات این سازمان عنوان کرد و افزود: اگر دولت یا استانداری بتواند تسهیلات یا زمین برای ساخت را در اختیار این مراکز بگذارد می توانیم به ساخت یا خرید مرکز اقدام کنیم.

کیانی گفت: در حال حاضر برای مناسب سازی محیط این خانه ها با مشکلاتی مواجه هستیم.

گفتنی است این مراسم افتتاح شعبه دو خانه کوچک حامی در گرگان بود که با حضور فرماندار گرگان، سرپرست بهزیستی گلستان، مدیر بهزیستی گرگان و معاون توانبخشی انجام شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار