رییس کل دادگستری گلستان گفت: همه بازداشتی‌های اغتشاشات استان براساس دستور رییس قوه قضاییه و دستورالعمل دادستانی کل کشور، تعیین تکلیف و طبقه‌بندی شدند و برخورد قاطع و بدون اغماض با عوامل اصلی در دستور کار است.

هیچ دانشجویی در بازداشت نیست

به گزارش گلستان 24، حیدر آسیابی اظهارداشت: افرادی که نقش موثر در اغتشاشات نداشتند، کسانی که به اموال عمومی خسارت زدند و یا تجمعات را سازماندهی کردند، بر اساس این دستورالعمل، تفکیک و متناسب با آن برای دستگیرشدگان قرار قضایی صادر شد.

وی ادامه داد: همه افراد دستگیر شده در اغتشاشات، همان شب دستگیری تا صبح با حضور دادستان مرکز استان، معاونان وی و تعدادی از قضات دادسرا، تعیین تکلیف و از بازداشتگاه‌ها به زندان منتقل شدند.

رییس کل دادگستری گلستان گفت: پرونده متهمان در دادسرا تشکیل و در حال رسیدگی است.

آسیابی افزود: از مجموع دستگیرشدگان در ۲ شب ناآرامی گرگان و یک شب ناآرامی گنبدکاووس، کسانی به اموال عمومی خسارت زدند، به ماموران انتظامی آسیب وارد کردند و یا سازماندهی کننده اغتشاشات بودند، همچنان بازداشتند و بقیه افراد با قید وثیقه و کفالت تا روز تشکیل جلسه دادگاه، فعلا آزاد هستند.

وی بیان کرد: هیچ دانشجویی در استان به علت اعتراض در محیط دانشگاه، بازداشت نیست.

رییس کل دادگستری گلستان گفت: بر اساس رهنمود رهبر معظم انقلاب و بخشنامه رییس قوه قضاییه و دادستان کل کشور، برخورد با عوامل اصلی اغتشاشات و کسانی که به اموال عمومی خسارت زدند قاطع و بدون اغماض خواهد بود و برای سایر افراد حاضر در اغتشاشات نیز متناسب با اقدامی که انجام داده‌اند رای صادر خواهد شد .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار