دومین جلسه رسیدگی به شکایت پرونده کثیر الشاکی موج های آبی گنبدکاووس امروز به ریاست قاضی محمدی در شعبه ۱۰۳ کیفری ۲ این شهر با حضور شاکیان و وکلای متهمان برگزار شد.

جلسات فوق العاده رسیدگی به پرونده موج های آبی گنبدکاووس آغاز شد

به گزارش گلستان 24، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: حیف و میل اموال ، اخلال در نظام اقتصادی که سبب حیف و میل مال غیر شده است،انتقال مال غیر ، تبانی ، ربا، جعل و کلاهبرداری مهمترین اتهامات هفت متهم پرونده در کیفر خواست بود که امروز توسط نماینده دادستان ابوالفضل سعیدی در دادگاه قرائت و به متهمان تفهیم شد.

حیدر آسیابی افزود: در ادامه دادگاه وکلای متهمان و مالباختگان دفاعیات خود را مطرح کردند.

آسیابی ادامه داد: جلسه بعدی دادگاه پس از بررسی دفاعیات طرح شده در جلسه امروز و کسب استعلام های مورد نیاز، به زودی برگزار و رای صادر خواهد شد.

پرونده موج های آبی گنبدکاووس با نزدیک به 300 شاکی یکی از پرونده های کثیرالشاکی استان است که رئیس قوه قضاییه در سفر آذر ماه پارسال خود به استان، اختیارات ویژه به رئیس کل دادگستری گلستان برای تعیین تکلیف این پرونده اعطا کرد .

در این پرونده شاکیان به امید تحویل مغازه در این طرح تفریحی ، گردشگری ، سهام خریدند اما پس از گذشت نزدیک به 9 سال این طرح همچنان نیمه کاره مانده بود .

در گام نخست برای تسریع در تکمیل این پروژه،دی ماه پارسال با درخواست شاکیان ،یکسال برای تکمیل این پروژه به متهم پرونده فرصت داده شد اما با گذشت چند ماه همچنان متهم به تعهد خود عمل نکرد.

در ادامه با درخواست شاکیان ادامه رسیدگی قضایی به پرونده در اسرع وقت در دستور کار قرار گرفت تا در کوتاه ترین زمان ، پرونده رسیدگی و به مرحله اجرای احکام برسد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار