از بین این ۱۰ شهر، در نهایت ۳ شهر به عنوان نامزدهای نهایی به مرحله پایانی داوری راه می‌یابند و از بین آنها یک شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی و از دو شهر دیگر، تقدیر خواهد شد.

گنبدکاووس در میان ۱۰ نامزد پایتخت کتاب ایران قرار گرفت

به گزارش گلستان 24، یکی از کارکردهای رسانه برجسته کردن داشته های فرهنگی می باشد. رسانه مطلوب، باید علاوه بر انعکاس، قدردان ظرفیت های جغرافیای مخاطبش باشد. اگر چه عدم رعایت عدالت رسانه ای ضرایب حضور عموم مردم را آنچنان محقق نکرده است.

رسانه مردمی سلام گنبد بارها با بازخوردهای محلی، ملی و بین المللی گوناگون از محتوای رسانه ای خود مواجه بوده است. در این مسیر همواره عرصه کتاب و کتابخوانی از دغدغه های اصلی دست اندرکاران این رسانه مردمی بوده است و براین باوریم که بالا رفتن سطح علم و آگاهی عمومی، مقدمه پیشرفت این منطقه می باشد. تولید محتوای چندرسانه ای (فیلم / گزارشی از وضعیت کتاب و کتابخوانی در گنبد)و انتشار تازه های کتاب و پیشنهاد آثار ارزشمند حوزه نشر تنها برخی از تکالیفی بود که بر عهده داشتیم.

این بار نیز گزارش مفصل رسانه شما از محفل خودجوش کتاب برای بانوان (اینجا قرار است حرف‌ها زده شوند) علاوه بر ترویج چنین فعالیت فرهنگی در شهرهای استان، موجب دیده شدن ظرفیت های این شهرستان در حوزه کتاب و کتابخوانی گردید.

سرکار خانم یحیی آبادی در مصاحبه با خبرنگار ما گفت : گزارش سلام گنبد را به عنوان یکی از ۵ طرح این شهرستان برای انتخاب پایتخت کتاب پرینت رنگی و مستند کردیم و ارسال نمودیم.

همچنین، مرضیه مرآت‌نیا دبیر اجرایی طرح‌های انتخاب پایتخت کتاب ایران و روستاهای دوستدار کتاب در کشور، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام پایان داوری مرحله دوم این دو طرح، گفت: در طرح پایتخت کتاب ایران، ۶۳ شهر از ۲۲ استان کشور مشارکت کردند که پس از داوری مقدماتی بر اساس شاخص‌های تعیین شده در فراخوان اولیه، ۱۰ شهر به مرحله دوم راه یافتند که اسامی آنها به ترتیب حروف الفبا به این شرح است: اهواز، بوشهر، تبریز، شهرکرد، قم، کاشان، کرمانشاه،گنبد کاووس، نیشابور و یزد.

وی افزود: از بین این ۱۰ شهر، در نهایت ۳ شهر به عنوان نامزدهای نهایی به مرحله پایانی داوری راه می‌یابند و از بین آنها یک شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی و از دو شهر دیگر، تقدیر خواهد شد.

دبیر اجرایی طرح‌های انتخاب پایتخت کتاب ایران و روستاهای دوستدار کتاب در کشور همچنین گفت: مراسم معرفی پایتخت کتاب ایران و دو شهر دیگر نامزد این عنوان و همچنین ۱۰ روستای دوستدار کتاب در کشور ساعت ۳ بعدازظهر روز شنبه ۲ اسفند با حضور مقامات عالی رتبه لشگری، کشوری و نیز فرهنگی در سالن قلم کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

این موفقیت را به تمامی همشهریان عزیز تبریک عرض می‌کنیم و امیدواریم که این موفقیت با کسب عنوان شهر “پایتخت کتاب ایران” تکمیل شود.

رسانه شما هنوز در ابتدای مسیر است، و با این حال موفقیت های ارزشمندی را در سطح ملی برای شما شهروندان گنبدی به ارمغان آورده است. امیدواریم شما بیش از پیش همراه و همکارمان باشید.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار