فرمانده دانشگاه علوم دریایی ارتش در نوشهر:

فرمانده دانشگاه علوم دریایی ارتش در نوشهر گفت: انقلاب اسلامی ایران سیستم پذیرش استکبار شرق و غرب را زیر سوال برد و با ایجاد یک حکومت دینی به جهانیان نشان داد که می‌شود به هیچ یک از این ۲ قطب وابسته نبود اما به افتخارات بزرگ دست یافت.

انقلاب اسلامی ایران سیستم پذیرش استکبار شرق و غرب را زیر سوال برد

به گزارش ساجد خبر، امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری عصر سه‌شنبه در یادواره ۱۳ شهید نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی و ۱۸۸ شهید کلاله و مراوه‌تپه در کلاله با اشاره به تلاش نظام استکباری و نظام سلطه برای افزایش ظلم علیه مظلومان، اظهار کرد: استکبار جهانی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی با اتفاقاتی که در اقصی نقاط کشور ایجاد می‌کرد قصد ضربه زدن به این نهال نوپا را داشت و در دوران دفاع مقدس هم با حمایت از رژیم بعثی انواع هجمه را علیه کشور ما اعمال می‌کرد اما جوانان غیور ایرانی با حرکت در مسیر خودکفایی و تکیه بر وحدت و همدلی همه توطئه‌های دشمنان را نقش برآب کردند.

وی گفت: در دوران پس از دفاع مقدس ملت عزیز ایران اسلامی با وحدت و همدلی و ارائه ابتکار و خلاقیت در عرصه‌های مختلف علمی، اقتصادی، صنعت، کشاورزی و دفاعی خوش درخشیدند و امروز در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با همکاری شرکت‌های دانش بنیان و مهندسان داخلی تسهیلات و تجهیزات نظامی ساخته می‌شود.

فرمانده دانشگاه علوم دریایی ارتش در نوشهر اظهارداشت: به برکت خون شهدا با تکیه بر توان داخلی، جوانان فعال در نیروی دریایی با وجود تمام تحریم‌های اعمالی مسیرهای طولانی را توسط ناوشکن‌های ساخت ایران در اقیانوس‌ها و دریای آزاد طی می‌کنند.

امیر دریادار شفقت افزود: امروز ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوبندر مکران و ناوشکن تمام ایرانی دنا پس از سیر اقیانوس هند و پهلوگیری در چند کشور دوست و همکار در حال عبور از شمال استرالیا و ورود به اقیانوس آرام هستند و پرچم اقتدار ایران اسلامی هزاران مایل دورتر از مرزهای آبی و زمینی به اهتزاز درآمده است.

وی بیان کرد: با وحدت حاکم بین اقوام و مذاهب مختلف که دشمن تلاش می‌کند در این مسیر جدایی بیندازد، شاهد رشد و پیشرفت کشور هستیم و بر همه ما در عرصه‌های مختلف واجب است تا پیشرفت‌های حاصله را در این نظام مقدس برای جوانان تبیین کنیم.

فرمانده نیروی دریای ارتش در نوشهر گفت: حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با انواع ناوچه‌های موشک انداز و ناوشکن‌ها در خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند رعشه بر تن استکبار جهانی انداخته است.

وی گفت: انقلاب اسلامی در قرن بیستم نقطه عطفی برای همه مظلومان جهان شد تا نظام سلطه بداند که دیگر دوران ظلم و دیکته کردن تفکر استکباری‌اش به سرآمده است.

امیر دریادار شفقت افزود: انقلاب اسلامی ایران سیستم پذیرش استکبار شرق و غرب را زیر سوال برد و با ایجاد یک حکومت دینی به جهانیان نشان داد که می‌شود به هیچ یک از این ۲ قطب وابسته نبود اما به افتخارات بزرگ دست یافت.

وی ادامه داد: نمونه این افتخارآفرینی‌ها در دوران دفاع مقدس قابل مشاهده بود که جوانان ایرانی با روحیه ایثار و فداکاری در مقابل رژیم تا بن دندان مسلح بعثی که توسط بیش از ۴۰ کشور دنیا حمایت می‌شد ایستادند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در نوشهر ادامه داد: نیروی دریایی ایران با اقتدار و از خود گذشتگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس اجازه نداد در صادرات نفت و واردات کالاهای اساسی به عنوان لازمه اقتصاد نوپای کشور خللی وارد شود.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار