استاندار گلستان:

استاندار گلستان گفت: برخی استان ها از منابع بلاعوض بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای توسعه بوم گردی استفاده کرده اند و گلستان هم می تواند از این ظرفیت بهره ببرد.

منابع بلاعوض در بوم گردی گلستان استفاده شود

به گزارش گلستان24،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی در مراسم افتتاح خانه طبیعت گرگان، ضمن ابراز خرسندی از راه اندازی خانه طبیعت، اظهار کرد: رابطه صمیمی بین انسان و طبیعت موجب تغییر رفتار ما نسبت به محیط زیست شده و می تواند زمینه جذب گردشگران را فراهم کند.

وی با تأکید بر اهمیت حفظ زیبایی های طبیعت، یادآور شد: در تمام دنیا، مدیریت شهری در راستای حفظ طبیعت و ارزش های تاریخی ورود می کند و باید تلاش کنیم با معرفی زیبایی های گلستان، علاقمندان به طبیعت در کشور را به سمت استان جذب کنیم.

هاشمی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان می تواند نقش قابل توجهی در کنار خانه طبیعت داشته باشد، گفت: ارائه فیلم، عکس و بروشور به منظور معرفی نقاط باارزش طبیعی توسط این اداره کل به گردشگران می تواند در معرفی استان موثر باشد.

استاندار گلستان بر مشارکت بخش خصوصی در پروژه هایی همچون خانه طبیعت، تأکید و تصریح کرد: فضاهایی از این دست، علاوه بر جبران هزینه های بخش خصوصی می تواند زمینه های رونق اقتصادی و اشتغال را فراهم آورد.

وی یادآور شد: امروز در دنیا زباله به عنوان سرمایه محسوب می شود و برخی کشورها با خریداری و بازیافت آن، به تولید برق می پردازند که ما هم باید از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

استاندار گلستان افزود: برخی استان ها از منابع بلاعوض بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در راستای توسعه بوم گردی استفاده کرده اند و گلستان هم می تواند از این ظرفیت بهره ببرد.

هاشمی ایجاد مراکزی همچون خانه طبیعت را ظرفیتی برای استان دانست و افزود: شهرداری ها و حوزه گردشگری می توانند با ایجاد چنین مراکزی، ضمن کمک به توسعه استان، گلستان را به استانی برخوردار در سطح کشور تبدیل کنند.

استاندار گلستان در پایان خاطر نشان کرد: در گزارش ۱۰۰ روزه فعالیت خود، به ارائه برنامه های برجسته استان در حوزه زیرساخت، گردشگری، منابع طبیعی و صنعت خواهم پرداخت.

لازم به ذکر است، خانه طبیعت که بر اساس تفاهم نامه منعقده بین شهرداری گرگان و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، در زمینی به مساحت ۸۵۰ متر و با زیربنای ۴۲۰ متر مربع با هزینه یک میلیارد تومان به بهرداری رسیده، به مدت سه سال جهت اقدامات پژوهشی به این دانشگاه واگذار شد تا این مکان، درگاه ارتباطی دانشگاه با جامعه باشد.

خانه طبیعت گرگان در منطقه گردشگری ناهار خوران و در محدوده تپه نورالشهدا واقع است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار