مدیرکل دفتر فنی استانداری گلستان گفت: با دخل و تصرف‌های انجام شده در رودخانه زیارت، وضعیت زیارت نگران کننده و نسبت به تلفات سنگین در گرگان هشدار می‌دهیم.

وضعیت نگران کننده روستای زیارت

به گزارش گلستان۲۴،صادقعلی مقدم ظهر سه شنبه در نخستین جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال گلستان اظهار کرد: اجرای برخی از پروژه‌ها از جمله سدهای آقدکش و نرماب اگر در این سال‌های گذشته انجام می‌شد می‌توانست خسارت سیلاب اخیر را کاهش دهد.

وی افزود: در سیل اخیر در کنار اینکه در هماهنگی‌ها قوی نبودیم توان لجستیکی و تجهیزات مقابله‌ای برای مهار و کنترل سیلاب در استان نداشتیم.

مدیرکل دفتر فنی استانداری گلستان ادامه داد: تجهیزاتی که از سایر استان‌ها وارد گلستان می‌شد در مناطقی که اولویت‌دار نبودند، مستقر می‌شدند در حالیکه به‌کارگیری این ماشین‌آلات و تجهیزات در مناطقی که شرایط ویژه داشتند، می‌توانست به کنترل سریع‌تر سیلاب کمک کند.

وی با تاکید بر تسریع در بازسازی مناطق سیل زده گلستان تصریح کرد: ماندابی سبب آسیب جدی به بناها در مناطق سیل زده شده است و اگر منطقه تحت تنش دینامیکی قرار بگیرد، اثرات اسفباری را به همراه خواهد داشت.

وی با یادآوری اینکه به‌زودی وارد مرحله وقوع سیلاب‌های فصلی در گلستان می‎شویم، گفت: به دلیل دخل و تصرف‌های انجام شده وضعیت زیارت نگران کننده است؛ با ساخت و سازها رودخانه زیارت گرگان را محدود کرده‌ایم و به یک دهم رسانده‌ایم اگر سیل در آنجا جاری شود تلفات سنگینی در گرگان شاهد خواهیم بود.

مقدم با تاکید بر اینکه رفع تهدیدها باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد، خاطرنشان کرد: از شهرداری گرگان خواستیم تا مطالعات مورد نیاز برای شناسایی مناطق تحت تاثیر سیل را انجام دهند تا بتوانیم در شرایط اضطرار بخشی از شهر را تخلیه کنیم.

/مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار