شهردار گرگان با اشاره به صدور هشدارهای لازم برای تخلیه منازل مسکونی در مناطق رانشی گفت: برای جلوگیری از خطرات احتمالی رانش در شهر گرگان در آینده باید ترانشه‌های این مناطق پایدارسازی شود که تثبیت این مناطق به ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

 منازل مسکونی در مناطق رانشی گرگان تخلیه کنند

به گزارش گلستان۲۴؛ عبدالرضا دادبود صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: بعد از بارش‌های شدید ابتدای امسال شاهد رانش زمین در برخی از نقاط شهر گرگان بودیم که خوشبختانه تاکنون خسارت جانی در پی نداشته است.

وی با بیان اینکه هشدارهایی برای تخلیه منازل مسکونی مناطق در معرض خطر داده شده است، گفت: کسانی که واحدهای مسکونی خود را در مناطق رانشی تخلیه کنند، با تصویب شورای اسلامی شهر گرگان کمک هزینه پرداخت اجاره بها به آنان داده می‌شود.

شهردار گرگان افزود: پیگیری‌های زیادی در این باره انجام شده و فرمانداری، استانداری و بنیادمسکن قول‌هایی را برای پرداخت کمک‌های بلاعوض برای جابه جایی ساکنان این مناطق داده‌اند. ضمن اینکه ساکنان این مناطق برای ساخت و خرید مسکن جدید می‌توانند از تسهیلات نیز استفاده کنند.

وی بیان داشت: بیمه جامع شهر گرگان در مخاطرات نیز مبالغی را برای جبران این خسارت‌ها به ساکنان مناطق رانشی در این شهر پرداخت می‌کند.

دادبود تأکید کرد: برای جلوگیری از خطرات احتمالی رانش در شهر گرگان در آینده باید ترانشه‌های این مناطق پایدارسازی شود که تثبیت این مناطق به 190 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی اظهارداشت: با توجه به جمعیت ساکن در تپه‌های شهر گرگان و خطر رانش زمین، نگران حوادث ناخوشایند در این مناطق هستیم.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار