رئیس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به صدور کیفرخواست برای شرکت «پرهام» آزادشهر گفت: متهمان این پرونده بیش از 220 میلیارد تومان کلاهبرداری کردند.

صدور کیفر درخواست برای سه متهم اصلی مربوط به پرونده شرکت «پرهام»

به گزارش گلستان۲۴؛ هادی هاشمیان امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: سه متهم اصلی مربوط به پرونده شرکت «پرهام» که در زندان هستند به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور متهم شناخته شدند و برای آنها کیفرخواست صادر شده است.

وی با بیان اینکه این پرونده 3 هزار نفر شاکی دارد و شامل 33 هزار برگ پرونده و 260 جلد پرونده است، افزود: متهمان این پرونده بیش از 220 میلیارد تومان کلاهبرداری کردند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان متذکر شد: رسیدگی به این پرونده بسیار کار سخت و سنگینی بود و همکاران ما در مدت 6 ماه توانستند آن را به نتیجه برسانند و به زودی محاکمه آن آغاز می‎شود.

هاشمیان یادآور شد: پرونده شرکت «پرهام» قریب به دو سال در شهرستان «سرباز» سیستان و بلوچستان فعال بود که پیشرفت مناسبی نداشت و با توجه به اینکه 2 هزار و 500 هزار شاکی این پرونده مربوط به گلستان و مابقی متعلق به سیستان و بلوچستان بودند سال گذشته از ریاست قوه قضائیه و دیوان عالی کشور خواستار رسیدگی این پرونده در استان گلستان شدیم.

وی اضافه کرد: دیوان عالی کشور با احاله این پرونده به مرکز استان گلستان موافقت کردند و از 6 ماه گذشته بازپرس ویژه‎ای برای رسیدگی به این پرونده تعیین شد و امروز منجر به صدور کیفر خواست شد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان با بیان اینکه در رسیدگی‎ها همه شاکیان این پرونده را دعوت می‎کنیم، ابراز کرد: به محض آنکه متوجه کلاهبرداری این افراد شدیم اموال متهمان را توقیف کردیم و در رأی دادگاه پس از محاکمه میزان طلب شاکیان مشخص می‎شود و با فروش اموال متهمان، طلب افراد پرداخت خواهد شد.

هاشمیان تأکید کرد: همانطور که این پرونده را با 3 هزار شاکی و 33 هزار برگ در مدت 6 ماه در داخل استان به سرانجام رساندیم سعی خواهیم کرد از این پس نیز این پرونده با دقت و سرعت کافی پیگیری شود و به نتیجه برسد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار