معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان گفت: تیم جهادی ستاد سلامت دانشگاه آزاد اسلامی به ۲۴ منطقه و جمعیتی حدود ۳ هزار نفر از شهرهای آق‌قلا و گمیشان خدمات بهداشتی و درمانی ارائه کرده است.

۳ هزار گلستانی از خدمات سلامت تیم جهادی دانشگاه آزاد اسلامی بهره‌مند شدند

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی بزازی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره اقدامات تیم جهادی ستاد سلامت دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل‌زده استان گلستان اظهار کرد: این اقدامات با همکاری بنیاد احسان ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) از ۱۱ مرداد کار خود را در مناطق سیل‌زده استان گلستان آغاز کرده است.

وی افزود: تیم جهادی ستاد سلامت دانشگاه آزاد اسلامی در گروه‌های پزشکی، پرستاری، داروسازی، روانشناسی بالینی، دامپزشکی، دندانپزشکی با همکاری ۶۰ نفر از دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی در شهرها و روستاهای آق‌قلا و گمیشان به افراد آسیب‌دیده از سیل در حال کمک و امداد است.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی  گلستان یادآور شد: در این مدت تا امروز مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد با همکاری ستاد هلال‌احمر و مراکز بهداشت و فرمانداری‌ها و دامپزشکی‌های شهرهای آق‌قلا و گمیشان در ۲۴ منطقه خدمات پزشکی به بیش از ۳ هزار نفر داده‌‌اند.

بزازی با بیان خدمات دامپزشکی برای دام‌های موجود در این مناطق یادآور شد: خدمات دامپزشکی برای جلوگیری از تب مالت بر روی دام‌های خانواده‌های روستایی از قبیل گاو، گوسفند، بز و شتر و طیور انجام‌شده و در کنار آن مشاوره و تست تب مالت نیز به منازل مسکونی و روستاها داده‌شده است.

وی با بیان اینکه بیشتر نیروهایی که در حال خدمت هستند از نیروهای بومی استان هستند، افزود: از نیروهای تیم حاضر، پزشکان و پرستارانی که در این اردوی جهادی سلامت حضور دارند، خارج از استان هستند.

به گزارش آنا، فعالیت تیم جهادی ستاد سلامت دانشگاه آزاد اسلامی متشکل از هشت پزشک، ۱۲ پرستار، یک روانشناس و ۱۰ دامپزشک از ۱۱ مرداد در مناطق سیل‌زده گلستان آغاز شده و فردا به کار خود پایان می‌دهد.

این تیم از ۲۱ تیرماه سال جاری تا ۱۰ مرداد جاری در استان‌های خوزستان و لرستان به مناطق سیل‌زده به مدت ۲۰ روز در دو بازه زمانی ۱۰ روزه خدمات ارائه کردند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار