رئیس پلیس راه گلستان با بیان این که ۱۲۳ نقطه پرتصادف در گلستان وجود دارد گفت: بیش از پنج هزار کیلومتر راه در استان داریم که تنها ۱۷۰ کیلومتر آن روشنایی دارد.

۱۲۳ نقطه پرتصادف در گلستان وجود دارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ سرهنگ علی عبدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: حوزه ایمنی راه در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان پیگیری می شود ولی پلیس راه هم مشکلات راه ها را شناسایی و به راهداری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، دفتر فنی استانداری، اداره کل راه شهرسازی و دادگستری منتقل می کند.

وی افزود: پلیس راه تمام نواقص و معایبی که در سطح محورهای مواصلاتی وجود دارد را روزانه رصد و به صورت شفاهی و مکتوب به اداره کل راهداری ارسال می کند.

عبدی با بیان این که در گلستان بیش از پنج هزار کیلومتر راه وجود داشته و تنها ۱۷۰ کیلومتر آن روشنایی دارد، تصریح کرد: این عدم روشنایی راه ها در بسیاری از موارد حادثه ساز است.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد راه های گلستان محورهای فرعی و روستایی بوده که علیرغم تلاش دستگاه های مربوطه بیشتر آن ها فاقد ایمنی لازم است.

رئیس پلیس راه گلستان اظهارکرد: ۱۰ پاسگاه پلیس راه در سطح استان داریم که هر کدام تمام راه ها موجود در حوزه استحفاظی خود را پوشش می دهند.

وی گفت: ۶۰ درصد تصادفات کشور در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد و پلیس راه در این محدوده از تجهیزات الکترونیکی بیشتری استفاده می کند.

عبدی بیان کرد: استفاده از تیم های محسوس و نامحسوس بیشتری در این موقعیت ها، پررنگ کردن تابلوها، استفاده از ظرفیت راهبران محله، استفاده از دوربین های ثبت تخلفات جاده ای و غیره از جمله راهکارها برای کاهش آمار تصادفات در این نقاط است.

رئیس پلیس راه گلستان با بیان این که ۱۲۳ نقطه پرتصادف در استان وجود دارد که ۴۸ نقطه آن آشکارسازی شده است، اضافه کرد: در سال گذشته در کمیسیون ایمنی راه های استان مصوب شد که ۲۰ بریدگی به دوربرگردان ایمن تبدیل شود که ساخت ۱۰ دوربرگردان به عهده راهداری و مابقی به عهده سرکت ساخت راه ها گذاشته شد.

وی در خصوص محور خوش ییلاق گفت: این محور یکی از محورهای ترانزیتی ما بوده و مکاتبات زیادی برای بهسازی آن داشته و پیمانکار چندین سال است که در آن جا مشغول به کار است؛ ولی باید سرعت کار بالا برود تا ایمنی کامل محقق شود.

عبدی در خصوص آمار ترددهای جاده های استان گفت: در چهار ماهه اول امسال ۵۳ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۹۵۱ تردد در جاده ها ثبت شده که هشت درصد آن متعلق به وسایل نقلیه سنگین بوده است.

وی توضیح داد که در مدت مشابه سال قبل، ۵۷ میلیون و ۸۵۹ هزار و ۲۰۶ تردد ثبت شده بود که ۸.۷ درصد آن تردد وسایل نقلیه سنگین را شامل می شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار