فرمانده سپاه ناحیه گرگان گفت: هدف از بازسازی واقعه غدیر آشنایی نسل جوان با فرهنگ غدیر و فرهنگ ولایت است.

هدف از بازسازی واقعه غدیر آشنایی نسل جوان با فرهنگ ولایت است

به گزارش گلستان ۲۴؛ وحید فخرالدین عصر امروز در حاشیه مراسم بازسازی واقعه غدیر در گفت و گو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: هدف از برگزاری بازسازی واقعه غدیر آشنایی نسل جوان با فرهنگ غدیر و فرهنگ ولایت است و واقعه غدیر از مهم‌ترین وقایع تاریخ اسلام است که در آن، پیامبر اسلام (ص) هنگام بازگشت از حجة‌الوداع در ۱۸ ذی‌الحجه سال دهم قمری در غدیر خم، امام علی (ع) را جانشین خود معرفی کرد.

وی با تبریک دهه ولایت تصریح کرد: عید غدیر، عید الله اکبر و عید بزرگ مسلمین است و تمامی مسلمین جهان در این روز بزرگ جشن می‌گیرند.

*مراسم بازسازی عید غدیر خم در 8 شهرستان گلستان برگزار می‌شود

فرمانده سپاه ناحیه گرگان با بیان اینکه مراسم بازسازی واقعه عید غدیر در سال گذشته در شهرستان گرگان برگزار شد، ابراز کرد: مراسم بازسازی عید غدیر خم به طور متوالی در سال گذشته و امسال در هشت شهرستان استان گلستان برگزار شد.

فخرالدین با اشاره به اینکه مراسم بازسازی واقعه غدیر طی امروز و فردا در سطح استان گلستان برگزار می‌شود، اظهار کرد: برگزاری این مراسم بزرگ با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی اعم از فرمانداری، شهرداری، سازمان اتوبوسرانی، سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری گرگان، اداره کل تبلیغات اسلامی، فرماندهی انتظامی، اوقاف، پلیس راهور و سایر دستگاه‌های اجرایی برگزار شد.

وی تصریح کرد: برنامه بازسازی واقعه غدیر به کارگردانی «حاج عباس محمدی» و بازیگران بزرگی همچون «الله‌قلی نظری» برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحیه گرگان اظهار کرد: برگزاری این مراسم با حضور نزدیک به 400 هنرمند و بیش از 300 نفر از عوامل اجرایی برگزار شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار