رئیس کل دادگستری استان گلستان از جلوگیری از توقیف خط تولید شرکت تولید آجرسفال گرگان خبر داد و گفت: با ورود دادگستری از اجرای اجراییه توقیف خط تولید کارخانه جلوگیری شد و ۱۱۰ کارگر این واحد تولیدی به کار خود ادامه می‌دهند.

جلوگیری از توقیف خط تولید شرکت تولید آجرسفال گرگان

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان در حاشیه بازدید از شرکت تولید آجرسفال گرگان از جلوگیری از توقیف خط تولید این شرکت خبر داد و گفت: تعدادی از طلبکاران این شرکت اجراییه توقیف خط تولید کارخانه را گرفته بودند که با ورود دادگستری از اجرای آن جلوگیری شد و ۱۱۰ کارگر این واحد تولیدی به کار خود ادامه می‌دهند.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: بر اساس بخشنامه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه که به همه دادستان‌ها و واحد‌های اجرایی ثبت اعلام کرده ایم هیچ کارخانه یا ابزار و سایل تولید در استان نباید توقیف شود.

وی بیان کرد: توقیف خط تولید نه تنها مشکل طلبکاران را حل نمی‌کند بلکه با بیکار کردن کارگران واحد‌های تولیدی، مشکلات بیشتر می‌شود.

هاشمیان افزود: در جلسه‌ای که با صاحبان این کارخانه داشتیم تعهد داده اند با ادامه تولید، ماهانه بخشی از پول طلبکاران که اولویت با بدهی کارگران است، بپردازند و به تدریج معوقات شرکت‌های گاز و برق را نیز تسویه کنند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه گلستان در چارچوب قانون برای جلوگیری از تعطیلی واحد‌های تولیدی و رونق تولید تلاش می‌کند.

وی یکی از مشکلات تولیدکنندگان را سود‌های غیرقانونی بانک‌ها برشمرد و بیان کرد: با ورود دادستانی به این موضوع خوشبختانه اکنون بانک‌های استان گلستان با بخش تولید همکاری خوبی دارند و کمتر شاهد تخلف از بخشنامه‌های بانک مرکزی هستیم.

هاشمیان افزود: سال گذشته با تلاش‌های انجام شده ۲۲ کارخانه که در آستانه تعطیلی بودند، احیا شدند و حالا دست کم ۳۵۰ کارگر با کار در این واحد‌ها روزی خانواده‌های شان را تامین می‌کنند.

به گفته رئیس کل دادگستری استان گلستان، امسال سه واحد تولیدی بزرگ دیگر نیز که در آستانه تعطیلی بودند با رایزنی‌های انجام شده، احیا و از بیکار شدن ۲۱۰ کارگر جلوگیری شد.

/میزان

ارسال نظر

آخرین اخبار