یک استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی با تفکر مقاومت و ساده‌زیستی ابهت شرق و غرب را درهم شکست، گفت: عده‌ای با حذف نام شهدا به دنبال تغییر رسم شهدا در جامعه هستند.

مانور تجمل‌گرایی مسوولان باعث دور شدن آنها از مردم می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ حجت‌الاسلام سیدحبیب‌الله حسینی صبح امروز در جمع خواهران بسیجی سپاه گرگان برگزار شد، اظهار کرد: نعمت ولایت را قدر بدانیم، همه ما می‌دانیم که حیات بعد از مرگ داریم و باید پاسخگوی نعمات خداوند باشیم، برخی فکر می‌کنند جوابگویی نعمت ولایت با انجام دادن کارهای ظاهری است.

وی تصریح کرد: کسانی که جلوی اهل بیت (ع) و امام صف کشیدند، کسانی که مسلم را تنها گذاشتند، کسانی که از قطار انقلاب اسلامی پیاده شدند مگر اهل نماز و عبادت نبودند، مصداق اهل بیت (ع) از قدردانی از نعمت ولایت، همراهی دائمی از ولایت است.

* همراهی با ولایت فقط در شعار دادن نیست

این استاد دانشگاه افزود: در عصر غیبت امام زمان (عج) وظیفه ما در تبعیت از ولایت انجام تکلیف به موقع است، شهدا برای اینکه در عمل به تکلیف خوش درخشیدند جایگاه رفیعی دارند.

حسینی از بانوان خواست تا در تربیت فرزند همانند ام‌البنین عمل کنند و ابراز کرد: این بانوی فداکار فرزندی همچون ابوالفضل (ع) تربیت کرد که علمدار سیدالشهدا در کربلا شد.

وی با تاکید بر اینکه همراهی با ولایت فقط در شعار دادن نیست، گفت: برای ظهور امام زمان (عج) نیاز به تربیت عباس‌ها و زینب‌ها داریم، الگوهای اسلامی باید در جامعه ترویج شود.

* اشرافی‌گری بلای حکومت اسلامی/ مانور تجمل‌گرایی مسوولان باعث دور شدن آنها از مردم می‌شود

این استاد دانشگاه بیان کرد: عده‌ای امام حسین (ع) و شهدا را به نفع خودشان مصادره می‌کنند تا به اهداف و مقاصد کثیف سیاسی خودشان برسند، باید مراقب باشیم.

حسینی؛ اشرافی‌گری را بلای حکومت اسلامی دانست و گفت: مسوولان باید ساده‌زیستی را سرلوحه خود قرار دهند، مانور تجمل‌گرایی مسوولان باعث دور شدن آنها از مردم می‌شود، مردم هم علاقه‌ای به مسوول و مدیر اشرافی ندارند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با تفکر مقاومت و ساده‌زیستی توانست ابهت شرق و غرب را بشکند، افزود: متاسفانه فرهنگ اشرافی‌گری به جای ساده‌زیستی در برخی از مسوولان دیده می‌شود.

* عقب‌ماندگی اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به واسطه قالب نبودن تفکر جهادی و انقلابی است

این استاد دانشگاه با اشاره به حرکت خزنده حذف نام شهدا از برخی خیابان‌ها و معابر در برخی استان‌های کشور گفت: پروژه‌ای که در کتب درسی دانش‌آموزان هم رسوخ کرد و شهید فهمیده از کتاب آنها حذف شد، تفکراتی که تلاش دارند با حذف نام شهدا رسم شهیدان در جامعه تغییر پیدا کند، جای تاسف است که برخی از مدیران مدارس در این استان از بردن دانش‌آموزان به گلزار شهدا ممانعت می‌کردند و اعتقاد داشتند که این کار ترویج خشونت است.

حسینی با بیان اینکه عقب‌ماندگی کشور در عرصه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به واسطه قالب نبودن تفکر جهادی و انقلابی است، افزود: ما در انقلاب اسلامی با تفکر مقاومت، ساده‌زیستی، صرفه‌جویی در بیت‌المال به پیروزی رسیدیم اگر این تفکر در کشور حاکم شود تحریم سه درصد اثر دارد و 97 درصد ما پیروزیم که هنوز هم دیر نیست.

وی تفکر عاشورایی را رمز موفقیت جامعه اسلامی دانست و ابراز کرد: چرا دشمن از این فرهنگ و تفکر هراس دارد برای اینکه جوان مومن و متعهد توانسته انقلاب اسلامی را به اوج اقتدار برساند و یک نمونه‌اش را در نفتکش انگلیسی دیدیم.

حسینی با بیان اینکه هر جایی که دشمن به بن‌بست رسیده خواهان تحمیل مذاکره است، تاکید کرد: چاره کار مقاومت است نه مذاکره با دشمن؛ اگر تفکری که در عرصه نظامی داشتیم در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ادامه پیدا می‌کرد شرایط کشور بهبود می‌یافت.

فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار