به عقیده عضو شورای شهر گرگان؛ افزایش قیمت کالا و گرانی ماه های اخیر تولید زباله و پسماند را در این شهر کاهش داده است.

گرانی موجب کاهش تولید زباله گرگانی ها شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ سید محمد مرتضوی عصر شنبه در یکصد و پنجاهمین جلسه علنی و رسمی شورای شهر گرگان اظهار داشت: کوچک شدن سبد خرید شهروندان متاثر از مشکلات و گرانی های اقتصادی سبب کاهش زباله تولیدی در گرگان شده که از منظر زیست‌محیطی ارزشمند است اما برای پیمانکارانی که بخشی از حق الزحمه خود را بر اساس وزن زباله از شهرداری دریافت می کنند مشکلاتی ایجاد کرده است.
وی گفت: به طور معمول با افزایش جمعیت باید منتظر افزایش زباله بود که به دلیل شرایط اقتصادی این روند در گرگان دچار وقفه و کندی شد.
وی در عین حال برای این موضوع داده آماری دقیق مبتنی بر پژوهش یا کار کارشناسی ارایه نداد.
معاون خدمات شهری شهرداری گرگان هم در این جلسه اظهار داشت: گرانی های اخیر، افزایش قیمت اقلام و تجهیزات شرکت های پیمانکار خدمات شهری و جمع آوری زباله بهمراه افزایش 36 درصدی حقوق کارگران سبب شد شهرداری گرگان در یک تفاهم با این شرکت ها اعمال ماده 48 قانون پیمان ها ( فسخ یک طرفه قرارداد) را در دستور کار خود قرار دهد.
موسی الرضا صفری ادامه داد: استمرار روند فعلی اجرای مفاد مندرج در قرارداد برای شرکت های پیمانکار با قیمت های فعلی برای این شرکتها به صرفه نیست.
در این جلسه همچنین مدیران شرکت های پیمانکار خدمات شهری طرف قرارداد با شهرداری گرگان خواستار اعمال اصلاحات ریالی در قرارداد های خود شدند که به دلیل معذورات قانونی و بر اساس تفاهم دو جانبه مقرر شد قرارداد این پیمانکاران فسخ و پیمانکاران جدید برگزیده شوند.
بررسی وضعیت آرامستان کنونی گرگان، ساماندهی دستفروشان و بازنگری در نحوه تنظیم قرارداد با شرکتهای بیمه ای از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه بود.
در این جلسه همچنین نامه کمیته تطبیق فرمانداری گرگان در خصوص مصوبه شورای شهر با موضوع پرداخت پاداش 200 میلیون تومانی به مدیران شهری گرگان قرائت شد که بر اساس نامه فرمانداری منضم شدن لیست هویتی مدیران و ارقام ریالی پاداش الزامی است.
به گزارش خبرنگار ایرنا با وجود حضور چند عضو شورای شهر در ساختمان این نهاد مردمی، تعداد اعضای حاضر در صحن شورا با گذشت بیش از 30 دقیقه به حد نصاب نرسید که با پیگیری رئیس جلسه، اعضا از اتاق های خود خارج و جلسه رسمی آغاز شد.

ایرنا

ارسال نظر

آخرین اخبار