استاندار گلستان گفت : خانه های افراد سیل زده ای که در چادرها اسکان دارند تا آذرماه تحویل می شود.

تحویل خانه های چادرنشینان سیل زده تا پایان آذرماه
به گزارش گلستان ۲۴؛ حق شناس استاندار گلستان در گفت و گو با برنامه پیگیری شبکه سراسری خبر گفت : از ۷۴۰۰ واحد سیلزده نیازمند بازسازی بیش از ۹۵ درصد این واحد‌ها شامل ۷۰۴۳ پرونده به بانک‌ها معرفی شده است و تا کنون برای ۶۲۷۵ پرونده در بانک‌ها عقد قرارداد شده و روند عقد قرارداد با سرعت ادامه دارد.

او در خصوص میزان پیشرفت واحد‌های مسکونی سیلزده، یادآور شد: ۶۵۴۸ واحد در مرحله پی کنی، ۵۰۵۹ واحد در مرحله فنداسیون، ۴ هزار واحد در مرحله ستون و سقف و ۱۵۹۳ واحد در مرحله دیوار چینی است.

استاندار گلستان با اشاره به خانواده‌های مستقر در چادر، گفت: هفته گذشته ۲۳ خانواده در آق قلا چادر نشین بودند که این هفته ۵ مورد از چادر‌ها جمع شد و تلاش داریم تا پایان آذر خانه‌های افراد مستقر در چادر به آن‌ها تحویل شود.

حق شناس افرود : خوشبختانه خانه‌های تعمیری پایان یافته و بیش از ۷۰ درصد خانه‌های نیازمند بازسازی تا پیش از فصل سرما به صاحبانشان تحویل خواهد شد و تلاش داریم تا پایان سال تمام خانه‌ها به مردم تحویل شود.

استاندار گلستان همچنین ادامه داد : از ۲۵ هزار پرونده کشاورزی ۱۷ هزار پرونده تعیین تکلیف شده و ۷۰ درصد خسارت دیدگان حداقل دریافتی را داشته اند و ۳۰ درصد باقیمانده پس از راستی آزمایی پژوهشگاه فضایی، طی روز‌های آینده تعیین تکلیف می‌شوند.
 
سیلاب فروردین امسال که بیش از یک ماه و نیم در شهرستان آق قلا ماندگار شده بود خسارتهای بسیاری به این شهرستان وارد کرد.

/باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

آخرین اخبار