فرماندار گمیشان گفت: در شهرستان گمیشان تنها سه خانواده سیل‎زده در چادر زندگی می‎کنند.

تنها 3 خانوار سیل‎زده گمیشان در چادر زندگی می‎کنند

به گزارش گلستان ۲۴؛ احمد دستمرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: بر اثر وقوع سیل در ابتدای سال جاری، ۲ هزار و ۹۸۷ واحد تعمیری در شهرستان گمیشان نیاز به تعمیر و بهسازی داشت که ۴۰ روز گذشته یک هزار و ۹۴۰ واحد مسکونی به سیل‎زدگان تحویل داده شد و روند بهسازی مابقی واحدها به سرعت در حال انجام است.

وی تصریح کرد: همچنین ۸۵۵ واحد مسکونی سیل‎زده نیاز به احداث مجدد داشت که تاکنون پی‌کنی ۶۹۶ واحد مسکونی انجام شده و برخی نیز در مرحله بهره‎برداری قرار دارند.

فرماندار گمیشان با بیان اینکه در شهرستان گمیشان تنها سه خانواده سیل‎زده در چادر زندگی می‎کنند، بیان کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل سرما این سه خانواده در ماه جاری منزل مسکونی خود را تحویل می‎گیرند تا از این وضعیت خارج شوند.

دستمرد افزود: برای همه سیل‎زدگانی که در چادر زندگی می‌کنند هزینه اسکان و مسکن واریز شده تا به طور موقت و قبل از آماده شدن منزل مسکونی خود بتوانند از مسکن خوب استفاده کنند.

وی تأکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته درصدد هستیم با مساعد بودن شرایط جوی، تمامی واحدهای تخریب شده گمیشان تا پایان سال بازسازی و کلید این واحدهای مسکونی به صاحبان آن تحویل داده شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار