دبیر هیات والیبال گلستان از دعوت شدن ۴ والیبالیست ساحلی‌باز استان به اردوی آماده‌سازی تیم ملی در جزیره کیش خبر داد و گفت: ملی‌پوشان خود را برای شرکت در مرحله اول رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ آماده می‌کنند.

دعوت ۴ گلستانی به تیم ملی والیبال ساحلی

به گزارش گلستان ۲۴؛ پرویز فرخی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : این اردو از جمعه اول آذر ماه و با حضور ۶ والیبالیست آغاز می شود و ملی پوشان تا ۲۰ آذر تمرینات خود را زیر نظر کادر فنی برگزار خواهند کرد.

وی بیان کرد: رحمان رئوفی، بهمن سالمی، حامد میرزاعلی و آرش وکیلی از گلستان به همراه علی‌رضا آقاجانی و جواد فیروزپور ملی پوشان حاضر در این اردو هستند.

مسوولیت سرمربیگری تیم ملی والیبال ساحلی در اردوی آماده سازی کیش بر عهده رضا نائینی و پرویز فرخی است.

به گفته سرمربی تیم ملی والیبال ساحلی، در پایان این اردو که تا ۲۰ آذر ادامه خواهد داشت، ۴ بازیکن انتخاب شده و در قالب دو تیم ایران الف و ب در مرحله اول مسابقات انتخابی المپیک شرکت خواهند کرد.

به گفته فرخی این مسابقات از ۲۵ تا ۲۷ آذر در هند برگزار می شود.

والیبال ساحلی یک رشته المپیکی است که بر روی شن و با مقرراتی مشابه والیبال برگزار می‌شود.

در مسابقات رسمی والیبال ساحلی هر تیم ۲ بازیکن دارد و در زمان مسابقات تیم ها مربی و بازیکن ذخیره ندارند.

استان گلستان قطب والیبال ساحلی ایران است بطوریکه تمام اعضای تیم های اعزامی از کشورمان به بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ در کشور اندونزی را گلستانی ها تشکیل دادند.

ایران تاکنون دو بار در سال های ۲۰۱۱ با حضور پرویز فرخی و آق محمد سلاق و در سال ۲۰۱۷ با رحمان رئوفی و بهمن سالمی که همگی گلستانی هستند، قهرمان رقابت های آسیایی شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار