مدیرکل محیط زیست گلستان خبر داد:

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از ممنوعیت صدور پروانه شکار پرندگان به دلیل احتمال شیوع آنفلوانزا خبر داد و گفت: گزارشی از تلفات پرندگان مهاجر و شیوع آنفلونزای فوق حاد پرندگان نداشتیم.

ممنوعیت شکار پرندگان در گلستان به دلیل احتمال شیوع آنفلوانزا

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمدرضا کنعانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: خوشبختانه تاکنون موردی که آنفلوانزای فوق حاد پرندگان باشد در گلستان گزارش نشده است.

وی افزود: به دلیل اینکه کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در قزاقستان مشاهده شده و گلستان هم در کریدور مهاجرت پرندگان قرار دارد مقرر شد تدابیری اتخاذ شود و وضعیت را بررسی کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان ادامه داد: در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان ممنوعیت صدور پروانه شکار در گلستان تا بررسی‌های لازم در این خصوص مصوب شد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون کارشناسان و محیط‌بانان در حال پایش زیستگاه‌های آبی استان هستند و جلسات و گشت‌های مشترک با دامپزشکی داریم.

کنعانی با بیان اینکه تاکنون تلفاتی از پرندگان مهاجر در گلستان گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی کرده‌ایم اگر مورد مشکوک و یا تلفات پرندگان مشاهده شد موارد به ادارات محیط زیست و یا شماره تلفن ۱۵۴۰ گزارش شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار