شهرداری گرگان در اقدامی جالب نام خلیج گرگان را در بزرگراه 60 متری افسران گذاشت تا همزمان با احیا گرگان ، خلیج خسته گرگان را نیز احیا کند .

دادبود و احیا خلیج + گرگان

به گزارش گلستان ۲۴؛ همه آنهایی که که تا امروز از ورودی غربی وارد گرگان می شدند با یک شهر ساده و خموش روبرو گشته و سعی می کردند برای فرار از این سکوت با سرعت خودشان را به میدان مفتح رسانده و از کمربندی گرگان خارج شوند ، سهم گرگان از گردشگری و عبور مسافران شده بود پوست پفکی که از شیشه ماشین به بیرون پرت می شد و گرفتن آب جوش از چند مغازه در مسیر اما ...

اما دو شب پیش وقتی وارد شهر شدم به احترام آن ایستادم و لذت بردم ، وقتی وارد فلکه بسیج شدم و این پیچیدگی گذرها و مبادی ورودی را با تابلوها و علائم دیدم احساس کردم وارد شهر دیگری شده ام و گرگان دیگر آن شهر ساده و محل گذر نیست که هر کسی با گذاشتن پایش روی گاز اتومبیل ظرف چند دقیقه رد بشود.

حالا هر کسی وارد گرگان می شود باید به احترام شهر سرعتش را کم کند و برای انتخاب مسیرش به تابلوها و علائم نگاه کند ، حالا میدان شهید مفتح از شر ترافیک خلاص و نفس راحتی می کشد ، حالا می توان به توسعه شهر امیدوار بود و گرگان را یک شهر مدرن دانست .

شهری که در دو سه سال گذشته بعد از خواهرخواندگی با گوانجو چین و نایب قهرمانی در سوپر لیگ بسکتبال ایران و حضور مقتدرانه در بازیهای امسال و تردد سفرای کشورهای مختلف به دفتر شهردار و اقدامات عمرانی موثر و پروژه های بزرگ گردشگری نظیر چهارشنبه بازار ، آبشار صخره ای ، تله کابین ، بالن سواری و ....  وارد مسیر تازه ای شده است .

از اینها بگذریم شهرداری گرگان در اقدامی جالب نام خلیج گرگان را در بزرگراه 60 متری افسران گذاشت تا همزمان با احیا گرگان ، خلیج خسته گرگان را نیز احیا کند .

هر چند احیا خلیج گرگان نیازمند اقدامات سنگین اجرایی و منابع مالی است و فعلا دولت توان و تمایل چندانی برای آن نشان نداده اما اهتمام دکتر دادبود شهردار گرگان برای نامگذاری خلیج گرگان نشان می دهد این مکان نباید در ذهن مردم بمیرد ، او با این نامگذاری ، مردم و شبکه های مردم نهاد را به احیا این خلیج حساس کرده و حالا مردم باید از مسولان برای احیا آن مطالبه کنند.

به نظر می رسد در فضای کشور و دولت که پروژه های خیلی کمی به دلیل کمبود منابع اجرا می شود ، شهرداری گرگان توانسته کورسوهای امید را در دل مردم تازه کند و با اقدامات موثر عمرانی و فرهنگی و اجتماعی و ورزشی فضای شهر گرگان را متحول کند .

امروز مردم گرگان خوشحال و سرمست از پیروزی های تیم بسکتبال شهرداری گرگان هستند و  چه کسی است که نداند پشت این موفقیت ها شخصیت خوشفکری چون دکتر دادبود است که در فضای تحریم ها و کمبود منابع با ایجاد رویکرد ورزشی و اجتماعی به شهر امید بخشیده است.

حال با افتتاح روگذر سربازان امام زمان (عج) و اصلاح هندسی میدان بسیج و افتتاح بزرگراه خلیج گرگان شاهد شهری جدید با مناظری تازه در این ناحیه از شهر گرگان هستیم و امید داریم که اینگونه کارهای بزرگ همچنان تداوم داشته باشد.

نویسنده : جواد عموزاد

/گلستان ما

ارسال نظر

آخرین اخبار