استاندار گلستان گفت: دولت علی‌رغم اینکه در تنگنای شدید مالی به سر می‌برد، اما ۳ هزار و ۴۴۵ میلیارد تومان تسهیلات برای استان گلستان در نظر گرفته است.

کمک ۳ هزار میلیارد تومانی دولت برای خسارات گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی حق شناس استاندار گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران درباره آخرین وضعیت بازسازی زیرساخت‌ها، واحد‌های مسکونی و مدارس پس از سیل اخیر گفت: اکنون ۹۴ درصد واحد‌های مسکونی پی‌کنی شده است؛ همچنین بیش از ۵۰ درصد از واحد‌های مسکونی، تعمیر و سقف آنها تعمیر و بیش از ۲۴ درصد واحد‌های مسکونی تحویل هموطنان شده است؛ امیدواریم تا پایان امسال ۷۷۷ واحد‌های مسکونی در حال احداث، آماده تحویل شود.

استاندار گلستان درباره تعمیر زیرساخت‌ها و مدارس افزود: خوشبختانه تاکنون هیچ دانش‌آموزی بدون مدرسه نمانده است؛ پس از حادثه سیل به سرعت برخی از مدارس احداث و برخی دیگر تعمیر شدند؛ همچنین حدود ۱۵۰۰ کیلومتر جاده بین مزارع رگلاژ شده و جاده‌های دیگر بازسازی و آسفالت شده است.

او درباره اقدامات دولت برای بازسازی زیرساخت‌ها گفت: دولت علی‌رغم اینکه در تنگنای شدید مالی به سر می‌برد، اما برای استان گلستان، ۳ هزار و ۴۴۵ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته است؛ اکنون ۳ هزار و ۸۷ میلیارد تومان پرداخت و مابقی آن تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار