سردار معروفی در دانشگاه منابع طبیعی گرگان :

فرمانده سپاه نینوای استان گلستان: امام خامنه ای فرمود حاج قاسم یک مکتب است، این هنر دین و ولایت است که یک کارگر ساده ی روستایی را تا این مرتبه از عزت بالا می برد، او عصاره ملت ماست، ما را با حاج قاسم در جبهه اسلام میشناسند.

مکتب حاج قاسم ذوب بودن در ولایت امام خامنه ای است/ او نماد عزت اسلام است / مدیریت عزتمندانه او باید کتاب شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ سردار حسین معروفی، فرمانده سپاه نینوای استان گلستان در جلسه قرارگاه شهید علم الهدی راهیان نور دانشجویی دانشگاه های استان گلستان ، اظهار داشت: در کلام امام خامنه ای کلید واژه هایی در جهت وصف ایشان است که باید به تبیین آنها پرداخت اما کلید واژه ی ولایتمداری و مالک اشتر بودن در کلام ایشان دیده نمی‌شود، چرا که این نکات مربوط به خود ایشان است اما ما باید به تبیین این مبانی اقدام کنیم، امام راحل نیز در وصیت نامه خود به دو عنصر ایمان و وحدت بعنوان اضلاع یک مثلث، برای پیروزی انقلاب اشاره کردند در صورتی که مدیریت، ولایت و رهبری جامعه که مربوط به خودشان می شد را بیان نکردند، بیان این مطلب وظیفه ماست و این حقیقت امر است، هر که در حوزه اعتقادی و ملی غیرت دارد موظف است به تبیین این امر بپردازد.

سردار معروفی اضافه کرد: نماز حضرت آقا که بیشتر شبیه ضجه و گریه بود و جان ما از این گریه متاثر شد چرا که تنها دوبار اشک ایشان را در فراغ از دست رفتگان دیده بودیم که اولینش رحلت امام راحل بود، نکته این نماز دعای خاص شان و طلب شهادت بود که البته این طلب نه برای خود ایشان است بلکه برای نشان دادن راه است، چرا که ایشان امام جامعه و حجت خدا هستند بنابراین نباید فردی نگاه کنیم.

وی با اشاره به فرمایش ماه گذشته امام خامنه ای در کنگره ملی شهدای هرمزگان که فرمودند؛ یک فکر مرموز خباثت آلودی می خواهد مانع از انتشار این تفکر شود، بیان داشت: وقتی ایشان میگویند حاج قاسم انقلاب را زنده کرد و در نمازشان دو دعای ویژه در مورد جهاد و شهادت می کنند، منظور این است که این دو مفهوم کمرنگ شده بود که با شهادت حاج قاسم دوباره زنده شده است، برای از بین بردن این دو مفهوم، همان دستی که برجام 2و 3 و کشتن حاج قاسم را در دستور کار داشته است، همچنان درحال تلاش است.

وی تصریح کرد: اولین بار بود که آقا بجای نیروی قدس فرمودند سپاه قدس و در حکمشان هم فرمودند؛ جناب آقای قاآنی این نیرو را به شما می سپارم، یعنی مسیر عوض نشده و همانی را انجام بده که حاج قاسم برنامه ریزی برای انجام داشته است، چرا که در جلسه 7 ساعته حاج قاسم که در آخرین سفرش به سوریه برگزار شد برنامه 5 ساله نیروی مقاومت ترسیم شده بود.

فرمانده سپاه نینوای گلستان روند رسیدن به چنین برنامه ای را اینطور تشریح کرد: این برنامه ریزی بخاطر اشراف کامل ایشان به جبهه مقاومت بود، همان جبهه ی حزب الله مؤمن عراقی که مانع از ورود پیکرش بعد از شهادت به ایران شد و تقاضا کرد که با او در کربلا، نجف، کاظمین وداع کرده و برپیکرش نماز بخواند، این سازمان های اسلامی از سید حسن نصرالله گرفته تا بشار اسد و انصار الله و عراق تحت لوایش بودند، هیچکس تصور نمی کرد که حاج قاسم به غزه رفته باشد، غزه ای که یک نفر شیعه ندارد، این نفوذ تا جایی است که اسماعیل هنیه 3 بار او را شهید قدس نامید.

سردار معروفی در ادامه اسرار این موفقیت حاج قاسم را در جهان اسلام ولایتمداری دانست و گفت: ببینید این انسان چگونه حرف امامش را در عمل جاری کرد تا آینده این نظام را تضمین کند، همان آینده ای که توسط امام خامنه ای در بیانیه گام دوم ترسیم شده است، برای آقا روشن است که چه میخواهد و چگونه می توان به آن رسید اما متاسفانه برخی در داخل کشور گیج هستند، آقا از گذشته تا حال را می بیند؛ چه بود و چه شد و چه زنجیره ای درست شده است!

وی در مورد جایگاه رفیع حاج قاسم بین سران دیگر کشورها و حتی دشمنانش اظهار داشت: رئیس جمهور قبلی افغانستان می گفت یک روز با حاج قاسم جلسه داشتیم رئیس جمهور (قبلی) آمریکا پشت خط تلفن آمد از او اجازه گرفتم تا جواب تلفنش را بدهم او نیز اجازه داد، به اوباما گفتم میدانی رو به روی من چه کسی نشسته است؟ ژنرال قاسم سلیمانی! نزدیک به یک دقیقه سکوت کرد و نتوانست حرفی بزند، بشار اسد برای دیدار هیچکسی از اتاقش بیرون نمی آید اما برای ملاقات با حاج قاسم به پیشواز و بدرقه تا مقابل آسانسور می رفت.

وی افزود: در جریان اربیل هم که سقوطش حتمی بود آقای بارزانی همزمان از آمریکا و حاج قاسم کمک میخواهد بعد از دو ماه سفیر آمریکا اعلام آمادگی می کند که به مسئله اربیل ورود کند، که او می گوید دو ماه پیش نیروهای حاج قاسم در همان ساعت اول بعد از تماس به یاری اربیل شتافتند، حاج قاسم به ما گفته بود که به آمریکایی ها اعتماد نکنیم، سفیر آمریکا درخواست می کند که من به این دشمن شجاع احترام میگذارم و تقاضای ملاقات با او را دارم، این مدیریت عزتمندانه او باید کتاب شود.

فرمانده سپاه نینوای استان گلستان در بیان آخر خود تصریح کرد: این همان مکتبی است که حضرت آقا فرمود حاج قاسم یک مکتب است، همان مکتب امام است همان مکتب رسول خداست. این هنر دین، قرآن، اهل بیت، ولایت است که یک کارگر ساده ی روستایی را تا این مرتبه از عزت بالا می برد، این نماد ماست او عصاره ملت ماست، ما را با حاج قاسم در جبهه اسلام میشناسند، حاج قاسم خروجی دفاع مقدس است، او همان حاج قاسم سال 61 است و ذره ای از مواضع خود عدول نکرده است.

/گلستان ما

 

ارسال نظر

آخرین اخبار