رئیس کل دادگستری گلستان مطرح کرد

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه گلستان برای برگزاری دادگاه‌های الکترونیک پیشگام می‌شود، گفت: در دادرسی الکترونیک، قاضی با استفاده از ارتباط تصویری اظهارات و دفاعیات متهم را اخذ می‌کند و نیاز به اعزام چندباره متهم از زندان به دادگاه نیست.

پیشگامی دادگستری گلستان برای برگزاری دادگاه‌های الکترونیک
به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان در جلسه کاهش جمعیت کیفری استان در گرگان عنوان کرد: با هدف کاهش رفت و آمد متهمان از زندان به دادگاه، گلستان برای برگزاری دادگاه‌های الکترونیک پیشگام می‌شود.

رئیس کل دادگستری گلستان اذعان کرد: در دادرسی الکترونیک، قاضی با استفاده از ارتباط تصویری اظهارات و دفاعیات متهم را اخذ می‌کند و نیاز به اعزام چندباره متهم از زندان به دادگاه نیست.

وی افزود: در جلسه امروز کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان گلستان، امکان اجرای این طرح با حضور نماینده ویژه رئیس سازمان زندان‌های کشور بررسی و مقرر شد تا با فراهم شدن مقدمات، به زودی این طرح در گلستان اجرایی شود.

هاشمیان از افزایش استفاده از پابند‌های الکترونیک برای محکومان نیز خبر داد و گفت: هم اکنون ۱۲ محکوم با استفاده از این پابند‌ها تحت نظارت هستند و امیدواریم با کمک سازمان زندان‌های کشور این رقم افزایش یابد.
 
رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه این جلسه به تلاش‌های دادگستری استان گلستان برای کاهش جمعیت کیفری نیز اشاره کرد و گفت: در راستای دستورالعمل رئیس قوه قضاییه در کمتر از دوماه، حدود هزار و ۳۰۰ محکوم که مشمول این دستورالعمل هستند از زندان آزاد شدند.

کلاگر نماینده ویژه رئیس سازمان زندان‌های کشور نیز در جلسه امروز، از اختصاص ۱۰۰ پابند الکترونیک تا پایان اسفند به گلستان خبر داد و گفت: ۷۰۰ نفر در گلستان مشمول استفاده از پابند الکترونیک هستند که تلاش می‌کنیم با تامین پابند‌های بیشتر این امکان را فراهم کنیم.

وی عنوان کرد: هم اکنون در ۲۶ استان کشور از پابند الکترونیک برای محکومان واجد شرایط استفاده می‌شود.

/میزان

ارسال نظر

آخرین اخبار