استاندار گلستان خبرداد

استاندار گلستان گفت: ۳۵۰ تخت از ظرفیت هتل ها و مهمانپذیر های گلستان به عنوان پشتیبان جهت کمک به مراکز درمانی در آماده باش هستند.

خرید۴۲دستگاه ونتیلاتور توسط خیران/آماده باش۳۵۰ تخت هتل های گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، هادی حق شناس در جلسه مجمع خیران سلامت استان با حضور تولیدکنندگان، صنعتگران و سرمایه گذاران استان ضمن تقدیر از همراهی خیرین گلستان اظهارکرد: برای خرید هر دستگاه ونتیلاتور حداقل به ۱۵۰ میلیون تومان نیاز است و همراهی خیرین در این راه قطعاً به نجات بیماران و رفع هرچه سریعتر ویروس کرونا کمک شایانی خواهد کرد.

وی افزود: روز گذشته با همکاری یکی از خیرین تجهیزات مربوط به تشخیص ویروس کرونا در استان تهیه شد و پس از هر نمونه گیری ظرف مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت ابتلا یا عدم ابتلا افراد به این بیماری تشخیص داده می شود و دیگری نیازی به بستری دراز مدت افراد نیست.

حق شناس از همراهی خیرین سلامت استان جهت خرید ۴۲ دستگاه ونتیلاتور که می تواند به تنفس بیماران مبتلا به کرونا و بیماران تنفسی کمک کند، خبر داد.

استاندار گلستان با بیان اینکه در ایثار افراد اجباری نیست گفت: خوشبختانه در این بیماری همه نشان داده اند از مال و حتی جان خویش ایثار می کنند.

حق شناس خاطر نشان کرد: با همکاری نیروی انتظامی مقرر شده هیچکس به تفرجگاه هایی نظیر ناهارخوران و النگدره در روزهای پنج شنبه و جمعه نرود و همچنین مهمان سراهای ادارات و مدارس هم از پذیرش مسافر در ایام نوروز خودداری کنند.

وی ادامه داد: این بیماری یک بیماری جهانی است و ما در استان از ابتدا مسئله را بصورت جدی دنبال کردیم و امیدواریم با همراهی مردم و کمک خیران هرچه زودتر از این بیماری عبور کنیم.

استاندار گلستان با تاکید بر رعایت موارد بهداشتی توسط عموم مردم گفت: ۳۵۰ تخت از ظرفیت هتل ها و مهمانپذیر ها به عنوان پشتیبان جهت کمک به مراکز درمانی در صورت نیاز آماده باش هستند.

حق شناس ضمن قدردانی از تلاش های کادر پزشکی, پرستاران و پزشکان استان یادآور شد: یک مرکز تلفنی با ۳۰ خط جهت راهنمایی به مردم در خصوص ویروس کرونا درنظر گرفته شده تا از مراجعه حضوری غیر ضروری مردم جلوگیری شود و آنان پاسخ سوالات احتمالی خود را دریافت کنند.

لازم به ذکر است دستگاه ونتیلاتور که مقرر شد با کمک خیرین ۴۲ دستگاه تهیه شود دستگاهی است برای زمانی که فرد به حدی بیمار می شود که نمی تواند بطور عادی نفس بکشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار