تاشی گفت: در استان گلستان حدود ۴ هزار نفر در حرفه زنبورداری فعالیت می کنند.

​فعالیت حدود ۴ هزار گلستانی در حرفه زنبورداری

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از شبستان از گرگان، «حبیب الله تاشی» صبح امروز (چهارشنبه 24 اردیبهشت) در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: براساس آخرین سرشماری انجام شده 218 هزار کلونی زنبور عسل در استان گلستان وجود دارد.

 

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان گلستان ادامه داد: حدود 4 هزار نفر در استان گلستان در حرفه زنبورداری فعالیت می کنند.

 

وی تصریح کرد: زنبورداران در طول سال براساس شرایط اقلیمی نیاز به شکر دارند و ما تلاش می کنیم با همکاری صنعت، معدن و تجارت گلستان شکر مورد نیاز زنبورداران را تهیه کنیم.

 

تاشی به گلایه برخی از زنبورداران در خصوص کمبود شکر در بازار اشاره کرد و افزود: آخرین مرحله توزیع شکر بین زنبورداران در اسفندماه سال 98 بود و در آن زمان حدود 500 تن شکر در سراسر استان گلستان توزیع شده است.

 

مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان گلستان اضافه کرد: در حال حاضر زنبورداران به شکر نیاز دارند به همین علت طی روزهای گذشته درخواست تأمین 500 تن شکر برای حرفه زنبورداری به صنعت، معدن و تجارت گلستان ارسال شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: زنبورداران برای تکثیر، تولید موم و یا بچه گیری و همچنین در شرایط اقلیمی نامناسب نیاز به تغذیه دستی دارند که همیشه تدابیر لازم برای  تأمین شکر انجام می شد اما امسال با توجه به شیوع کرونا تأمین شکر مورد نیاز زنبورداران استان با مشکل مواجه شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار