یکی از ساحل‌نشینان علاقه‌مند به حیات وحش بندرترکمن یک قطعه بوتیمار مصدوم را پس از یافتن در ساحل خلیج گرگان به محیط زیست غرب گلستان تحویل داد.

تحویل بوتیمار مصدوم به محیط زیست غرب گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان روز شنبه با اعلام این خبر به ایرنا اظهار داشت: این پرنده به دلیل جراحت در بال، توان پرواز نداشت که پس از ثبت اطلاعات مورفولوژیکی و بیومتری و تیمارداری اولیه، به اداره امور حیات وحش اداره کل محیط زیست گلستان منتقل شد.

علی بیانی بیان کرد که با هدف ارتقای سطح مشارکت و تشویق شهروندان برای کمک به حیات وحش از دوستداران و حامیانی که این گونه پرندگان را به محیط زیست تحویل دهند به شیوه های مختلف قدردانی می شود.

وی از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه حیات وحش مصدوم یا بیمار مراتب را از طریق تلفن ۱۵۴۰ به ادارات محیط زیست اطلاع دهند.

سواحل و آبگیرهای بندرترکمن از مامن های حضور پرندگان آبزی و کنار آبزی و بسیاری از انواع پرندگان مهاجر و گونه های بومی است.

گلستان از معدود تنفس گاه‌های گونه های مختلف گیاهی و جانوری ایران است.

این استان به عنوان ایرانی کوچک از کوه، دریا، جنگل، دشت و بیابان به صورت یکجا برخوردار است و به گفته مسوولان محیط زیست ۱۱۴ گونه پرنده مهاجر در این منطقه زمستان گذرانی و یا زادآوری می کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار