مدیرکل گمرک استان گلستان گفت: تمام واگن های کالای صادراتی متوقف در اینچه برون به کشور ترکمنستان ارسال شد.

تمام واگن های متوقف در اینچه برون به ترکمنستان ارسال شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ سید ابراهیم حسینی در گفتگو با بازار اظهار کرد: تمام محموله های صادراتی که  از اسفند ماه، با اتمام کلیه تشریفات گمرکی بنا بود از مرز و گمرک اینچه برون و از مسیر ریلی به ترکمنستان یا کشورهای اطراف از طریق این کشور منتقل شوند پس از بازگشایی این مرز وارد ترکمنستان شدند.

وی افزود: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۶۰ واگن و روز پنجشنبه هم ۵۰ واگن کالا، از مرز اینچه برون استان گلستان صادر و یک واگن حامل جو و پنج واگن خالی به منظور بارگیری محمولات صادراتی جدید از این گمرک وارد کشور شد و از این پس تمام کالاها ارسالی، محموله های جدید صادراتی خواهد بود.

حسینی ادامه داد: با بازگشایی مسیر ریلی مرز تجاری اینچه برون سومین گذرگاه مشترک بین ایران و ترکمنستان بعد از توقف طولانی بازگشایی شد.

مدیرکل گمرک استان گلستان تصریح کرد: با رعایت پروتکل های بهداشتی مورد توافق طرفین و با عبور واگن ها از داکت و تونل های ضد عفونی در مرز، کالاها به سمت ترکمنستان انتقال می یابد. 

وی اظهار کرد: این مرز در روز سه شنبه با تبادل تعداد ۳۰ واگن حامل سیمان باز گشایی و در ادامه ۱۰۱ واگن دیگر حامل سیمان، رول پلاستیک، کاشی و سرامیک، ظرف شیشه ای، وسایل پارک بازی، میلگرد و سنگ معدنی که در صف انتظار برای صادرات به مقاصد ترکمنستان، قزاقستان و ازبکستان از مرز اینچه برون بودند در دو روز گذشته به طور کامل تبادل شدند.

مدیرکل گمرک گلستان بیان کرد: صادرات مواد غذایی به ترکمنستان همچنان متوقف است و کالاهای صادراتی مورد پذیرش این کشور فاسدنشدنی و کالاهای غیرخوراکی است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار