غراوی گفت: در الحاق بافت به روستا باید سهم دهیاری برای ایجاده معبر و ایجاد اماکن آموزشی و فرهنگی دیده شود.

سهم بخش های آموزشی و فرهنگی در الحاق بافت ها به روستا مشخص شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از شبستان از گرگان، «میرمحمد غراوی» صبح امروز (سه شنبه 17 تیر) در همایش توجهی دهیاران استان گلستان اظهار کرد: جمعیت قابل توجهی از استان در روستاها زندگی می کنند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان ادامه داد: در مراوه تپه 84 درصد جمعیت این شهرستان روستائیان هستند و این مهم نشان می دهد که کار و تلاش و برنامه های مهم در روستاها نهادینه شده است.

 

غراوی با بیان اینکه بیشترین امرار معاش مردم استان از فعالیت دامپروری و کشاورزی است، یادآور شد: توسعه فعالیت های گردشگری نیز در روستا افزایش پیدا کرده است و در حال حاضر 160 واحد بومگردی در استان فعالیت می کنند.

 

وی یادآور شد: در بحث الحاق اراضی به روستا سهمی برای دهیاران برای ایجاد معابر در گرفته نمی شود و باید همچنین سهم فضای آموزشی، فرهنگی و غیره در بافت های که به روستا الحاق می شود در نظر گرفته شود.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان تاکید کرد: سال گذشته پیرو تاکیدات استاندارد 57 میلیارد تومان برای جبران خسارت های سیل روستاها به دهیاری های استان اختصاص یافت و همچنین 50 میلیارد تومان نیز برای تاسیسات زیربنایی روستایی از طریق بنیاد مسکن به روستاها اختصاص پیدا کرد.

 

غروای با بیان اینکه انتظار درایم هر چه سریعتر چارت سازمانی دهیاری ها ابلاغ شود، بیان کرد: در روستاها برخی ماشین آلات حمل پسماند، خودروهای آتش نشانی و ادوات عمرانی مورد نیاز است که باید اعتباراتی در این بخش اختصاص پیدا کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار