مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان گلستان اجرا می‌شود و قرار است کمک‌های مومنانه ستاد در قالب توزیع‌های بسته‌های مواد پروتئینی بین ۶۵ هزار خانوار نیازمند استان توزیع شود.

اجرای مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان در استان گلستان/ کمک مومنانه ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به ۶۵ هزار خانوار نیازمند

به گزارش گلستان ۲۴؛ مهدی سلمان‌زاده، مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهارداشت: براساس تصمیم ستاد مرکزی و اعلام ان از سوی رئیس ستاد، توزیع 4 میلیون بسته پروتئینی به خانواده‌های نیازمند و شاغلان صنوف آسیب‌دیده از بیماری کرونا در همه استان‌ها از سوی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در حال انجام است.

وی گفت: در استان گلستان این اقدام خداپسندانه با عنوان مرحله دوم رزمایش همدلی و احسان و برابر تاکیدات مقام معظم رهبری با 130 هزار قطعه مرغ گرم و ماهی در میان 65 هزار خانوار در حال توزیع است.

وی بیان داشت: در این مرحله از رزمایش نیز همانند اجرای طرح‌ها و برنامه‌های گذشته بنیاد احسان از ظرفیت‌های جوانان استانی در قالب شناسایی و توزیع توسط 200 گروه از جمله گروه‌های جهادی، موسسه‌های خیریه، سمن‌ها و فعالان اجتماعی استفاده شد.

سلمان‌زاده اظهارداشت: برای این رزمایش در این مرحله بالغ بر 2 میلیارد و 600 میلیون تومان هزینه اختصاص یافت و بنا به تصمیم ستاد مرکز بناست تمامی این بسته‌ها ( مرغ و ماهی) در همین استان تهیه و خریداری شود تا ضمن حمایت از خانواده‌های آسیب دیده بتوان به تولید کنندگان استانی نیز در سال جهش تولید کمک کرد.

وی گفت: این ستاد در رزمایش مرحله اول همدلی و احسان تعداد 17 هزار بسته و به‌صورت سبد کالا و مایحتاج خانواده‌ها شامل 10 کیلو برنج، 4 کیلو مرغ، 4 بسته ماکارونی، 2 قوطی روغن مایع، 2 بسته حبوبات، رب گوجه فرنگی و غیره توزیع و جمعا مبلغ 5 میلیارد تومان هزینه کرده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار