به رغم اینکه بارها تأکید شده مردم از برگزاری مراسماتی مانند عروسی و حضور در اجتماعات خودداری کنند، اما هنوز عده‌ای خطر کرونا را جدی نمی‌گیرند و آن طور که رئیس دانشگاه علوم پزشکی ‌گفته حدود ۶۰ درصد مبتلایان در مراسمات شرکت کردند.

گزارش ویدئویی| عروسی به صرف کرونا / وقتی ۶۰ درصد کرونایی‌های گلستان در عروسی‌ها مبتلا شدند‌

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، در هفته‌های اخیر کرونا بار دیگر در شهرها و روستاهای استان گلستان اوج گرفت و در کمتر از یک هفته اوضاع را در همه مناطق استان قرمز کرد.

بیماری که تا کنون هیچ راه درمانی برای آن پیدا نشده و بهترین راه برای مقابله با آن، پیشگیری از ابتلا به کرونا است. مسئولان بهداشتی بارها تأکید کرده‌اند که استفاده از ماسک، شستشوی مکرر دست‌ها و پرهیز از حضور در مراسمات و اجتماعات و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی راحت‌ترین کارهایی است که می‌تواند از ابتلای افراد به کرونا جلوگیری کند.

با اینحال از پایان ماه رمضان و تعطیلات عید فطر که همزمان با فروکش کردن موج اول کرونا در استان گلستان بود؛ برخی از شهروندان با تصور اینکه کرونا تمام شده است، به زندگی عادی برگشتند، مجالس عروسی برپا شد، حضور مردم در تفرجگاه‌ها بیشتر و بیشتر شد، دورهمی‌های خانوادگی برقرار شد اما کرونا دوباره اوج گرفت.

یکی از عمده‌ترین دلایلی که سبب افزایش مبتلایان به کرونا در گلستان شده برگزاری مراسمات عروسی است که مسئولان بارها از مردم خواستند این مراسمات را برای حفظ سلامتی خودشان و دیگران در حال حاضر برگزار نکنند. اما گوش عده‌ای بدهکار نبود و تا اینکه تعداد بیماران و فوتی‌ها بیشتر و بیشتر شد تا اینکه ستاد مقابله با کرونا دست به کار شد و برگزاری عروسی و عزا را حتی در منازل ممنوع کرد.

آنطور که رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفته بالغ بر 60 درصد کسانی که اکنون در بیمارستان‌ها بستری هستند، در روزهای قبل در مراسماتی مانند عروسی یا عزا شرکت داشتند.

به گفته عبدالرضا فاضل تعطیلات عیدفطر و نیمه خرداد یک آرامش روانی برای مردم ایجاد کرده بود و بسیاری از افراد دیگر پروتکل‌ها را کنار گذاشتند که امروز ما شاهد افزایش تعداد مبتلایان هستیم.

وی گفت: عید قربان و غدیر را در پیش داریم و برخی‌ها به دنبال برگزاری مراسمات عروسی هستند؛ مردم بدانند که درصورت برگزاری عروسی و شرکت در آن احتمال ابتلا به بیماری بسیار زیاد است و بهتر است در زمان دیگری که این بیماری تمام شده باشد، مراسم بگیرند.

لینک مشاهده فیلم

ارسال نظر

آخرین اخبار