عضو مجمع نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات کمبود آب در استان گفت: ۷۴ روستای استان بدون آب و ۱۵۰ روستا دارای تنش آبی هستند و همچنین ۷ شهر نیز دچار مشکلات کم‌آبی هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان: ۷۴ روستای استان بدون آب است

به گزارش گلستان ۲۴؛ رمضانعلی سنگدوینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با اشاره به کمبود آب در استان اظهار داشت: شاید خیلی از مدیران بالادستی تصور هم نکنند که در شمال کشور ما با کمبود آب روبه‌رو هستیم. برای برطرف کردن این مشکل ما نیازمند تهیه طرح جامع مدیریت آب هستیم که وزارت نیرو باید برای تهیه و اجرای آن اهتمام جدی داشته باشد.

وی گفت: متأسفانه مردم 74 روستای استان گلستان بدون آب هستند و 150 روستای دیگر نیز درگیر تنش آبی است.

نماینده گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آب شرب شهرها و روستاهای استان از منابع آب زیرزمینی تهیه می‌شود، افزود: امروز نه فقط در روستاها بلکه مردم در شهرهای گرگان، گنبدکاووس، علی آبادکتول، بندرگز، گمیشان، آزادشهر و مراوه تپه دچار مشکلات تأمین آب هستند.

وی بیان داشت: در شهر گرگان ما با کمبود 450 لیتر در ثانیه روبه‌رو هستیم که در فصل تابستان مردم را گرفتار می‌کند.

سنگدوینی اظهار داشت: وزارت نیرو باید برای سد شصت‌کلاته فکری کند چون این سد می‌تواند آب شرب گرگان و بخشی از روستاهای غرب گرگان را تأمین کند. سد نرماب که الان چند سالی است ناتمام باقی مانده هم می‌تواند در صورت تکمیل شدن، آب شرب شرق استان را تأمین کند. قرارگاه خاتم‌الانبیا در این پروژه مطالباتی دارد که دولت باید پرداخت کند تا آبگیری آن امسال انجام شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به موضوع نوسانات ولتاژ برق و فرسودگی آن اشاره کرد و گفت: نیروگاه علی‌آبادکتول در استان فعال است و اگر سیکل ترکیبی آن اجرایی شود دیگر شاهد قطعی برق در روستاها و شهرهای استان نخواهیم بود.

وی با اشاره به پویش الف ب ایران بیان داشت: در این پویش حدود 25 استان پروژه دارند اما حتی یک ریال برای استان گلستان پروژه تعریف نشده است و این عین بی‌عدالتی است. از طرفی شرکت انتقال برق گلستان و مازندران یکی است و با اینکه این شرکت 677 میلیارد تومان در مازندران سرمایه‌گذاری انجام داده اما یک ریال سرمایه‌گذاری در گلستان ندارد که وزارت نیرو باید به این موضوع رسیدگی کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار