مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: کمیته سلامت با هماهنگی اداره کل امور روستایی و شوراها استانداری و مرکز بهداشت گلستان در همه روستاهای استان ایجاد شد.

کمیته سلامت در همه روستاهای گلستان تشکیل شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، علی نصیبی اظهارکرد: با توجه به مصوبه هفته گذشته ستاد کرونا استان به ریاست استاندار گلستان مقرر شد، کمیته ای تحت عنوان کمیته سلامت با هماهنگی اداره کل امور روستایی و شوراها استانداری و مرکز بهداشت استان در همه روستاهای استان گلستان تشکیل شده تا مصوبات ستاد کرونای استان و شهرستان از طریق این کمیته پیگیری و اجرایی کند.

وی افزود: اعضای کمیته سلامت روستایی را دهیار، پزشک روستا، بهورز، امام جماعت یا روحانی روستا، رئیس شورای اسلامی یا یک عضو به نمایندگی از شورا، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج، فرمانده پاسگاه انتظامی (در صورت فعالیت در محدوده روستا)، نماینده اصناف، خیرین و معتمدان، نمایندگان سازمان های مردم نهاد، نماینده بانوان و نمایندگان سایر اقشار تاثیرگذار در روستا تشکیل می دهند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: این کمیته علاوه بر اطلاع رسانی و اجرای مصوبات ستاد کرونا، وظیفه توجیه اهالی نسبت به عدم برگزاری مراسم و تجمعات، محلول پاشی و ضدعفونی معابر و اماکن پرخطر، نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط نانوایی ها و کسبه، توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده، کمک به اقشار نیازمند و غیره را برعهده دارد.

نصیبی تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، از ابتدای این هفته اعضای کمیته مذکور وظایف و اقدامات خود در راستای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا در سطح روستاها را آغاز کرده اند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار