دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرگز گفت: پرونده مربوط به بذرهای نامرغوب در دادسرای این شهرستان باز است و برای ادامه رسیدگی منتظر نظر کارشناس هستیم.

ادامه رسیدگی پرونده بذر‌های کشاورزی نامرغوب در انتظار نظر کارشناسی
به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، محمد طالبی چاری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندرگز گفت:بر اساس اعلام کشاورزان منطقه ۷۰ درصد زمین‌های زیر کشت گندم این شهرستان سبز نشده و علت آن را بذر نامرغوب می‌دانند.

طالبی چاری افزود: در این باره پرونده تشکیل شد و از آن جا که این موضوع تعداد زیادی کشاورز و زمین‌های گسترده‌ای را شامل می‌شود، نیازمند کار کارشناسی و علمی است.

وی گفت: کارشناس تعیین شده برای پرونده اعلام کرده برای اعلام نظر علاوه بر حضور میدانی در مرحله داشت محصول، نیازمند عکس‌های هوایی و کمک گرفتن از تعداد بیشتری از کارشناسان است ضمن اینکه باید با مراجعه به جهادکشاورزی مدارک و مستندات آن‌ها را نیز بررسی کند که زمان بر است.

دادستان عمومی و انقلاب بندرگز با بیان اینکه هنوز مساحت اراضی خسارت‌دیده مشخص نشده است، افزود: جهادکشاورزی معتقد است اختلاف تولید گندم در شهرستان نسبت به سال قبل ۲ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تن است، اما عدد دیگری هم که به ما اعلام شده حدود ۸ تا ۱۰ هزار تن است که باید بررسی شود.

طالبی چاری با تأکید براینکه نمی‌توان درباره علت خسارت به گندمزار‌های این شهرستان بدون نظر کارشناسی قضاوت کرد، گفت: اگر به این نتیجه برسیم که افرادی عالمانه و عامدانه و برخلاف مجوز‌های قانونی بذر‌های نامرغوب بین کشاورزان منطقه توزیع کرده‌اند با کارگزاری یا شرکت توزیع کننده بذر یا مسئولان اداره‌هایی که در این موضوع دخیل بودند، برخورد خواهیم کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار