رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان، گفت: در سه روز گذشته در تمامی شهرستان‌ها آمار بیماران بستری در بیمارستان‌ها روند کاهشی داشته است.

روند کاهشی بیماران بستری کرونایی در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایسنا، عبدالرضا فاضل در حاشیه جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گلستان اظهار کرد: با وجود روند کاهشی که طی سه روز گذشته داشتیم، اما همچنان تمامی شهرستان‌ها در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند.

وی افزود: در حال حاضر ۵۲۱ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۸ نفر بر اثر بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. در مجموع از زمان شیوع کرونا تاکنون ۶۴۹ مرگ قطعی ناشی از کرونا در استان به ثبت رسید.

فاضل با بیان اینکه ۹۱ نفر در بخش آی سی یو بستری هستند، خاطرنشان کرد: بعد از گذشته یک ماه و نیم، تعداد بیماران بستری در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان به زیر ۱۰۰ نفر رسید.

وی با اشاره به دغدغه‌های معیشتی برخی صنوف با توجه به اعمال محدودیت‌ها، تصریح کرد: اگر مردم در روزها و هفته‌های پیش رو در تجمعات پروتکل‌ها را رعایت نکنند، باز هم روند صعودی کرونا را خواهیم داشت و قطعاً مسائل اقتصادی و معیشتی مردم بیشتر تحت شعاع قرار می‌گیرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار