نماینده خبرگان با اشاره به اعتراض جمعی از طلاب و دانشجویان به عملکرد آیت الله نوری مفیدی در گلستان، خواستار شفاف سازی امام جمعه گرگان در این زمینه شد.

امام جمعه گرگان شفاف‌سازی کند/ شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه پیگیر باشد

به گزارش گلستان ۲۴؛ آیت الله سید عبدالرحیم توکل نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، درباره نامه تعدادی از طلاب گرگان خطاب به رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور مبنی بر اتهامات وارده به امام جمعه گرگان، اظهار داشت: بنده از این نامه اطلاعی ندارم اما باید مستندات هر ادعایی ارائه شود؛ صرف بیان سخن آسان بوده و اثبات آن مهم است.

وی بر ضرورت ارائه مستندات ادعاها گفت: اگر انتقادی بر فردی وارد است، ابتدا باید اسناد این ادعا آماده شود و به پیوست ادله موجود گفته شود که فلان فرد خطایی را مرتکب شده که در این صورت قابل پیگیری است و در غیر این صورت، هر ادعایی بی اعتبار و غیرقابل پیگیری خواهد بود.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری بر لزوم برخورد با غارت گران بیت المال تأکید و تصریح کرد: اگر مستندات ارائه شد، حتما باید دنبال شود و به نتیجه برسد چرا که در تخریب و غارت جنگل ها، مسأله بیت المال مسلمین مطرح است و با هر فردی و در هر پست حقوقی و حقیقی بخواهد جنگل ها را تخریب کند، باید به طور مستقیم برخورد شود و این قاعده عام و کلی است.

دفاع و شفاف سازی لازمه برائت از اتهامات است

وی دفاع و شفاف سازی را لازمه برائت از اتهامات عنوان کرد و افزود: اگر مستندات ارائه شود و خطا و ادعایی که در خصوص آیت الله نورمفیدی، امام جمعه گرگان در این نامه مطرح شده، به اثبات برسد، ایشان ناچاراً برای حفظ حرمت خود باید ادله ای را بیان کند و خود را نسبت به اتهام بیان شده، تبرئه و شفاف سازی کند و اگر اتهامات مستند بود و ایشان بیانی را نگفتند، معلوم می شود که اتهامات وارد است.

آیت الله توکل اظهار داشت: آیت الله نور مفیدی، عضو مجلس خبرگان رهبری، نماینده ولی فقیه در گرگان و امام جمعه این شهر هستند و در خصوص چنین مسائلی نباید داستانی و احساسی برخورد شود، مگر این که مستندات سنگین باشد.

ائمه جمعه ناکارآمد تعدیل شوند

وی ضمن بیان توصیه ای به رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: باید نسبت به نماز جمعه های سراسر کشور اشراف بیشتری وجود داشته باشد و ستادهای نماز جمعه ای که موفق تر بوده اند و مردم را بیشتر جذب و با انقلاب همراه کرده اند، باید تقویت شوند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که نماز جمعه قطب هر منطقه ای محسوب می شود، تصریح کرد: اگر ائمه جمعه ای که توان مدیریت این پایگاه عظیم را ندارد، انتخاب آن امام جمعه اشتباه بوده و عدم موفقیت ایشان و ادامه فعالیتش، نادرست تر است و باید چنین فردی را تعدیل کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار