رییس اداره اوقاف و امور خیریه گنبدکاووس گفت: به مناسبت بزرگداشت عید سعید غدیرخم و با کمک برخی نیکوکاران و واقفین منطقه و نیز بنیاد خیریه حضرت زهرا (س) تهران، ۲۳ هزار پرس غذای گرم طبخ و بین نیازمندان شرق گلستان توزیع شد.

توزیع ۲۳ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان شرق گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ صالح محبی شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: غذاهای توزیع شده در آشپزخانه امامزاده یحیی بن زید(ع) و چهار آشپزخانه دیگر گنبدکاووس طبخ و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل شبستان‌ آستان مقدس این امامزاده بسته بندی و سپس بین نیازمندان مناطق روستایی و شهری این شهرستان و شهرهای آزادشهر،خان ببین، نگین شهر و مینودشت توزیع شد.

وی با اشاره به برخی احادیث و روایات از ائمه معصومین (ع) در خصوص اهمیت و ثواب بسیار زیاد اطعام دهی به مومنان در روز عید غدیرخم، افزود: ۲۳ هزار پرس غذای طبخ شده، طی امروز و دو روز گذشته بین نیازمندان در مناطق شهری و روستایی منطقه شرق گلستان توزیع شد.

محبی همچنین از توزیع ۵۳۰ بطری آب میوه طبیعی (نیم لیتری) بین پرسنل درمانی و پرستاری پنج بیمارستان شهرستان گنبدکاووس که از زمان شیوع ویروس کووید ۱۹ تاکنون از بیماران کرونایی شرق استان گلستان مراقبت و نگهداری می‌کنند، نیز خبر داد و اضافه کرد: در تهیه و توزیع این آب میوه‌ها نیز برخی نیکوکاران، واقفین و اصحاب وقف منطقه گنبدکاووس مشارکت داشتند.

نیمی از جمعیت یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری گلستان در هفت شهرستان واقع درشرق این استان سکونت دارند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار