نماینده مردم گرگان در مجلس با انتقاد از تصمیم متزلزل دولت در موضوع کنکور، گفت: دولت آمار مبتلایان به کرونا پس از برگزاری آزمون‌ها را اعلام نمی‌کند اما به زودی آثار و تبعات این نوع تصمیم‌گیری‌ها نمایان می‌شود.

تصمیم متزلزل دولت در کنکور خطرناک‌تر از ابتلا به کرونا بود/ به زودی آثار و تبعات برگزاری آزمون نمایان می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ رمضانعلی سنگدوینی در گفتگو با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با انتقاد از تصمیم‌ چندباره دولت در موضوع برگزاری کنکور، اظهار کرد: متاسفانه عدم رعایت پروتکل‌‎های بهداشتی در برگزاری آزمون‌ها و همچنین تصمیم‌گیری‌های متناقض استرس زیادی را به جامعه وارد کرد.

وی با بیان اینکه کنکور تا عادی شدن شرایط باید به تعویق می‌افتاد، افزود: از ۳ اسفند ۹۸ که کرونا در کشور شیوع پیدا کرد مسئولان فرصت برای اطلاع‌رسانی و برنامه‌ریزی در جهت مقابله با این بیماری و کاهش استرس داشته‌اند، اما هیچ اقدامی صورت نگرفت.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه در آزمون دکترا و کارشناسی ارشد پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشد، اضافه کرد: انتظار می‌رفت با توجه به اینکه تعداد داوطلبان کنکور سراسری بیشتر است تعویق کنکور مورد تأیید مسئولان قرار بگیرد.

وی با اشاره به تعداد داوطلبانی که در کنکور شرکت نکردند، افزود: بسیاری از خانواده‌ها از شرکت فرزندان خود در آزمون ممانعت کردند، این نشان می‌دهد اضطراب خانواده‌ها بیشتر از مسئولان بوده و از این رو انتظار می‌رفت تدبیری برای کنکور سراسری صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه بیش از اینکه اضطراب ابتلا به کرونا مردم را اذیت کند تصمیم‌های چندگانه آن‌ها را به زحمت انداخته است، گفت: بیشترین تماس با نمایندگان در این روزها از سوی کنکوری‌ها بوده، از این رو انتظار داشتند مجلس بتواند اقدامی کند.

وی با اشاره به اینکه به طور حتم آمار مبتلایان به کرونا پس از برگزاری آزمون‌ کنکور چند برابر خواهد شد، افزود: دولت این نوع آمارها را اعلام نمی‌کند، اما به زودی آثار و تبعات این نوع تصمیم‌گیری‌ها نمایان می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار