رئیس شورا‌های حل اختلاف گلستان گفت: ۵۱ درصد پرونده‌های ورودی به شعب صلحی شورای حل اختلاف گلستان امسال سازش شد.

سازش ۵۱ درصد پرونده‌های ورودی به شعب شورای حل اختلاف گلستان
به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، احمد جعفری رئیس شورا‌های حل اختلاف گلستان گفت: در ۵ ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، ۵۱ درصد پرونده‌های شورا‌های حل اختلاف این استان به صلح و سازش منتهی شده است.

 او با اشاره به به ورود بیش از چهل و هشت هزار پرونده در پنج ماهه اخیر به شعب شورا‌های حل اختلاف استان افزود: در مدت زمان مشابه پارسال چهل و دو هزار پرونده به شعب شورا وارد شده است.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان پرونده‌هایی با موضوع مطالبه طلب، تامین دلیل، چک، مطالبه نفقه و مهریه، حصر وراثت، تامین خواسته و ... را از جمله پرونده‌هایی برشمرد که طی مدت ذکر شده در شعب شورای حل اختلاف استان رسیدگی شده است.

او با تاکید بر اینکه شعب ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف رای صادر نمی‌کنند، گفت: شعب ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف کار سازش در پرونده‌هایی که روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها به آنان ارجاع می‌دهند را انجام می‌دهند.

جعفری در پایان تاکید کرد: در پرونده‌هایی که با سازش طرفین دعوا مختومه می‌شوند، احتمال تنش و تشکیل پرونده‌های احتمالی بعد از صدور حکم کاسته می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار